Чернівецький університет ім. Федьковича не дозволив «UA: Буковині» заїхати на територію для зйомок у церкві

Суспільний регіональний телеканал «UA: Буковина» не зможе транслювати Великодні богослужіння з Трьох-Святительської церкви (Православної церкви України), яка заходиться на території Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Адміністрація навчального закладу відмовила у дозволі заїхати на його територію.

Цю інформацію «Детектору суспільного мовлення» підтвердив продюсер Чернівецької філії Суспільного Максим Волошин.

За словами продюсера, телеканал «UA: Буковина» активно співпрацює з Трьох-Святительською церквою з початку карантину, за останні два роки звідти було здійснено трансляцію понад десятка богослужінь задля задоволення релігійних потреб віруючих громадян Чернівецької області. Щоразу у процесі підготовки телеканал звертався до університету за дозволом заїхати на територію навчального закладу, щоб потрапити у церкву на зйомки, і завжди адміністрація погоджувала.

«Одним з бюрократичних моментів у підготовці до трансляції є отримання погодження адміністрації університету для заїзду/виїзду та розміщення автомобіля з камерами на території навчального закладу. Цього року таке погодження від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича ми не отримали, як і чіткого пояснення причин такої відмови», – зазначив продюсер на своїй сторінці у Facebook.

Максим Волошин додав, що відповідь на офіційного листа телеканал отримав по телефону.

Наразі команда Суспільного опрацьовує альтернативні варіанти, але часу на комунікацію і підготовку дуже мало. Пан Волошин каже, що над організацією трансляцій потрібно працювати декілька тижнів.

«Детектор суспільного мовлення» звернувся у прес-центр Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича по коментар. Відповіді поки не отримали.

Нагадаємо, телеканал «UA: Буковина» транслював богослужіння під час карантину не тільки з Чернівців. У 2020 році колектив «UA: Буковини» власними силами зробив три трансляції богослужінь із Чернівецької області й долучився до трансляції літургії в Шешорах (Івано-Франківська область) за участі предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія.

Фото: фейсбук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

comments powered by Disqus