Суспільні радіостанції вибудовують інформаційний пояс безпеки уздовж всього державного кордону – Костинський

Про це сказав член Нацради Сергій Костинський під час пресконференції на тему: «Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 – 2019», яка відбулася в «Укрінформі» 11 жовтня.

За його словами, Нацрада замовила вдержавного підприємства «Український державний центр радіочастот» більше 150 ФМ-частот, щоб охопити все прикордоння.

«Частково уже почали виконання цієї програми. На перших шести частотах Українське радіо розпочне мовлення у прикордонних регіонах Волинської, Закарпатської, Львівської і Чернігівської областей», – сказав він.

Для збільшення зображення клікніть на нього

Пан Костинський розповів, що  радіо «Промінь» почне мовлення на 10-ти частотах, передавачі будуть встановлені у 10-ти прикордонних населених пунктах Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Рівненської і Чернігівської областей.

Для збільшення зображення клікніть на нього

Радіо Культура також іде на прикордонні території. Перші дві частоти були видані Запорізькій і Луганській областям.

«Найбільше навантаження щодо організації мовлення на території з особливим режимом у Донецькій та Луганській областях, у шести південних районах Херсонської області та на території Криму видане Суспільному мовленню. Якщо ми сьогодні, наприклад, вимкнемо всі передавачі Суспільного, отримаємо решето, яке не зможемо нічим заповнити. Ми не зможемо без Суспільного побудувати систему інформаційного захисту України, інформаційний пояс безпеки на лінії розмежування і на межі з Кримом. Без Суспільного це в принципі неможливо», – сказав Сергій Костинський.

Для збільшення зображення клікніть на нього

Він нагадав, що у 2019 році  суспільні радіостанції отримали 13 додаткових ФМ-частот: радіо «Промінь» – 6 (3 частоти – в Луганській, 2 – в Донецькій, 1 – в Херсонській), «Українське радіо» – 4 ФМ-частоти (по 2 частоти в Луганській і Донецькій областях), радіо «Культура» – 2 частоти в Луганській області.

 

Для збільшення зображень клікніть на них

Особливу увагу Сергій Костинський приділив Закарпатські області, складному регіону з точки зору рельєфу. «Ми вже видали перші 6 частот. І це тільки початок», – сказав він. 

Нагадаємо, 10 жовтня радіо «Культура» здобуло 15 ФМ-частот, у 13 областях, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для культурно-мистецької радіостанції. 

Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах. 

 «Українське радіо» виграло 34 ФМ-частоти в останніх трьох обласних центрах, у яких поки що не мало покриття: Одеса, Івано-Франківськ та Ужгород. Решта частот – у місцях, де були «білі плями» з покриттям «Українського радіо», а також у прикордонних районах.

 Разом за період з 2014 року по 10 жовтня 2019 року всі три радіомережі Суспільного мовлення отримали 193 FM-частоти.

Фото: Світлани Остапи, інфографіка Нацради

comments powered by Disqus