Суд Білорусі оголосив вирок у справі власкора «Українського радіо» Павла Шаройка – «Радіо Свобода»

У ці дні мали б оголосити вирок українському журналісту, власному кореспонденту «Українського радіо» Павлу Шаройку. Проте речниця Верховного суду Білорусі Юлія Ляскова та адвокат Павла Шаройка Лариса Бикова відмовилися коментувати рішення суду, який проходив за зачиненими дверима. Про це повідомляє «Радіо Сводоба».

За даними «Радіо Свободи», вирок Павлу Шаройку вже озвучено, однак, як саме його покарали, не кажуть, вирок залишається в таємниці. Формально Шаройка могли покарати позбавленням волі від 7 до 15 років.

Видання відзначає особливу закритість судового розгляду. «Адвокат та слідчі нічого не коментують про перебіг суду не тільки журналістам, але й і посольству України в Білорусі. Кореспонденти зв’язувалися з речницею Верховного суду Білорусі Юлією Лясковою, з адвокатом Шаройка Ларисою Биковою. Проте вони відмовилися повідомити, чи був озвучений вирок Павлові Шаройку і яким він може бути», – зазначають на «Радіо Свобода».

За словами українського посла в Білорусі Ігоря Кизима, останній раз український консул бачив Павла Шаройка у грудні минулого року, потім консул змінився і він же не мав можливості відвідати Шаройка в слідчому ізоляторі КДБ Білорусі.

Нагадаємо, 12 лютого стало відомо, що суд над власкором «Українського радіо» Павлом Шаройком у Білорусі уже призначений.

Власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

 21 грудня 2017 року голова Комітету держбезпеки Білорусі Валерій Вакульчик сказав, що кримінальна справа стосовно власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка знаходиться на завершальній стадії. За його словами, журналіст визнав свою провину.

Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі сказав, що затриманий Павло Шаройко має бути звільнений якнайшвидше.

comments powered by Disqus