«Відсіч» вимагає припинити членство Ігоря Хохича в Наглядовій раді НСТУ. Хохич заявляє, що вийшов з партії

«Відсіч» вимагає дотримуватися закону й припинити повноваження Ігоря Хохича як члена Наглядової ради НСТУ. Представники руху звернулися з відповідною офіційною заявою до національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також поінформували СБУ.

Про це представники «Відсічі» написали на сторінці в Фейсбуку: «Ми вимагаємо дотримуватися закону й припинити повноваження Ігоря Хохича як члена Наглядової ради НСТУ та звернулися з відповідною офіційною заявою до Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, а також офіційно поінформували Служба безпеки України. У Наглядовій раді Національної суспільної телерадіокомпанії України не місце політикам».

Зокрема Ігоря Хохича звинуватили в тому, що він нібито є заступником керівника Київської міської організації партії «Відродження», а відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «член Наглядової ради НСТУ, який до призначення на посаду був членом будь-якої політичної партії, на час здійснення своїх повноважень зупиняє членство у цій партії. Він не може брати участі в партійній діяльності чи виконувати доручення партії, будь-якого її органу або посадової особи».

«На сайті Київської міської організації партії «Відродження» Ігор Хохич зазначений у розділі «Лідери» як заступник керівника Київської міської організації партії (скріншот 1). Також на цьому сайті є чимало публікацій, датованих періодом членства Ігоря Хохича у Наглядовій раді НСТУ (з 19 січня 2017 року й досі), в яких Хохич підписаний як заступник керівника Київської міської організації партії «Відродження» (приклади – на скріншотах 2-4). Аналогічних публікацій чимало й на головному сайті партії «Відродження» (приклади – на скріншотах 5 та 6). Також на фб-сторінці Київська міська організація партії «Відродження» є чимало дописів, опублікованих після 19 січня 2017 року, в яких Хохич теж підписаний як заступник керівника Київської міської організації партії «Відродження» (скріншоти 7-9). Найсвіжіший з таких дописів датований 3 серпня цього року», – йдеться на сторінці «Відсічі».

Представники руху додають, що як заступник керівника Київської міської організації партії «Відродження» Ігор Хохич фігурує у партійній газеті «Відродження» за грудень 2017 року (скріншот 10, тираж 360 тис. примірників) та у відеоматеріалах партії «Відродження», датованих періодом його членства у Наглядовій раді НСТУ (скріншоти 11, 12). «На додачу, дуже важливі для українського суспільства коментарі партійного функціонера Ігоря Хохича публікують на сайтах загальноукраїнських та місцевих ЗМІ й також підписують його як заступника керівника Київської міської організації партії «Відродження» (скріншоти 13, 14). Як бачимо, ставши членом Наглядової ради НСТУ, Ігор Хохич не тільки всупереч закону продовжує обіймати посаду в політичній партії, а й провадить активну політичну діяльність», – зазначають у «Відсічі».

Ігор Хохич у коментарі сайту «Суспільне. Детектор медіа» заявив, що вийшов з партії «Відродження» ще восени 2016 року. «Восени 2016 року мною було подано заяву до центрального апарату партії «Відродження» про призупинення членства. Відповідно до норм Закону, який був чинний в 2016 році, з мене автоматично повинні були бути зняті повноваження у керівному органі Київської організації партії. Водночас, я є головою громадської спілки «Люди справи». І, як громадського діяча, мене час від часу запрошували на заходи партії «Відродження». Я не контролюю інформацію на сайті Київської організації партії, тому не зміг вчасно виявити технічні помилки. Тому вже звернувся до голови Київської організації партії «Відродження» з проханням видалити неналежну інформацію», – сказав він.

За словами медіаюриста ЦЕДЕМа Ігоря Розкладая, повноваження члена Наглядової ради НСТУ припиняються Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у разі настання підстав, передбачених ч. 2 ст. 9 Закону про Суспільне. «Однією з підстав є перебування у штаті політичної партії. Якщо Ігор Хохич є у штаті політичної партії, то Нацрада повинна його звільнити. Громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З огляду на те, що закон прямо встановлює заборону на партійну діяльність, Нацрада мала би за сукупністю вимог ч.5 ст.8 та ст. 9 припинити членство», – зауважив медіаюрист.

comments powered by Disqus