Олександра Кольцова: «Я готова до звільнення»
Про це вона сказала у програмі «Тема дня» на «UA: Першому», відповідаючи на запитання ведучої Дарії Гірної про те, як історія з відмовою від участі в «Євробаченні»вплине на реформу Суспільного.
«Ми маємо свою функцію виконувати кожен день, кожен день давати чесні новини і перевіряти факти. Скільки у нас цих днів—ніхто не знає: до виборів (президентських – Ред.), до парламентських виборів. Ми маємо виконувати свою роботу», – сказала членкиня правління НСТУ.
Вона розповіла, що команда розважального мовлення, за який вона відповідає, записує і транслює українську музику.
«Ми записали години концертів української музики. Ми надзвичайно успішно представили Україну на дитячому "Євробаченні", це четверте місце. Ми заощадили кілька мільйонів гривень на тому, що провели онлайн-конкурс, вибирало журі щоправда. У дитячому Євробаченні люди обрали хлопчика, який також їздив у Росію. Це проблема не лише дорослих. Коли це спускається на дитячий рівень, вибачте, це тенденція, на яку нам всім треба звернути увагу», – зазначила Олександра Кольцова.
За її словами, у травні в компанії передбачаються кадрові зміни. «Я до травневого звільнення готова. Я розумію, що у Суспільного перші важкі часи, що суспільний мовник не може одразу і провести реформу, і провести реформу в кадрі», – зазначила вона.
Як писав «Детектор медіа», 27 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що відмовляється від участі в «Євробаченні-2019».
Нагадаємо, Олександра Кольцова входить у команду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України. 31 січня наглядова рада НСТУ прийняла рішення про дострокове припинення контракту з очільником Суспільного Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член НР В’ячеслав Козак. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні, а тоді наглядова рада НСТУ мала призначити тимчасово виконуючого обов’язки.
12 лютого наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.
Член наглядової ради Євген Глібовицький подав до суду на рішення наглядової ради від 31 січня про дострокове розірвання контракту з головою правління. Зураб Аласанія також заявив, що подає позов про скасування рішень наглядової ради НСТУ щодо дострокового припинення його трудового контракту.
Додамо, що 31 січня наглядова рада затвердила нову структуру НСТУ, згідно з якою члени правління тепер відповідатимуть за платформи (за телебачення, радіо, інфомовлення та цифру, розвиток, регіони і операційні та фінансові питання), а не за напрями. Процедури реструктуризації мали бути запущеними з 01 лютого 2019 року. Самостійні структурні підрозділи у складі ПАТ «НСТУ» мають бути утворені та працювати з 1 травня 2019 року, йдеться у протоколі засідання наглядової ради від 31 січня.
Тоді Олександра Кольцова повідомила, що вона та двоє інших членів правління НСТУ Роман Вінтонів і Родіон Никоненко проголосували проти прийняття нової організаційної структури, оскільки не розуміли свого функціоналу і не отримали повної інформації від голови правління. Вона попросила внести до протоколу думку трьох членів правління (О. Кольцової, Р. Вінтоніва, Р. Никоненка), що така організаційна структура не може бути фінальним документом і потрібно зібрати робочу групу за участі всіх членів правління для її доопрацювання.
Фото надане прес-службою НСТУ