Олег Наливайко пояснив, куди поділися «неефективно використані» 68,6 млн грн  під час «Євробачення-2017»

Олег Наливайко пояснив, куди поділися «неефективно використані» 68,6 млн грн під час «Євробачення-2017»

13:45,
2 Серпня 2018
2792

Олег Наливайко пояснив, куди поділися «неефективно використані» 68,6 млн грн під час «Євробачення-2017»

13:45,
2 Серпня 2018
2792
Олег Наливайко пояснив, куди поділися «неефективно використані» 68,6 млн грн  під час «Євробачення-2017»
Олег Наливайко пояснив, куди поділися «неефективно використані» 68,6 млн грн  під час «Євробачення-2017»
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, який контролював розподіл коштів під час «Євробачення-2017», мовою цифр пояснив, чому Рахункова палата під час аудиту помилилася, коли звинуватила Комітет та Національну суспільну телерадіокомпанію України в неекономному, неефективному та з порушенням законодавства розподілі 68,6 млн грн.

Ситуацію зі звинуваченням Комітету та НСТУ Рахунковою палатою він прокоментував сайту «Суспільне. Детектор медіа».

«Насамперед хочу подякувати Рахунковій палаті за високу оцінку рівня проведення пісенного конкурсу "Євробачення" в Україні. Це беззаперечний успіх держави Україна, міста Києва і новоствореної НСТУ. Нагадаю, що ПКЄ – це найбільше музичне шоу у світі, друге рейтингове шоу після Олімпійських ігор. Трансляцію з Києва переглянуло понад 200 млн глядачів на всіх континентах», – сказав Олег Наливайко.

Він розповів, що до України прибули 42 іноземні делегації, 64 000 глядачів, з них 37,4 % іноземці, переглянули 9 шоу. 60 000 туристів, з них 20 000 іноземні, відвідали Київ.

«За результатами дослідження Інституту світової політики: 52% опитаних вважали, що Україна під час ПКЄ перевершила їх очікування, 92% висловили бажання повернутись в нашу країну знову», – зазначив пан Наливайко.

Голова Держкомтелерадіо «без емоцій мовою цифр» прокоментував звіт Рахункової палати, яка заявила, що під час «Євробачення-2017» з порушеннями було використано 68,6 млн грн, через що Україна начебто не може відправити свого представника на дитяче «Євробачення» у 2018 році.

«Стосовно загальної цифри витрат на ПКЄ з державного бюджету і бюджету міста Києва, до яких було дотичне НСТУ і ми, як головний розпорядник.

Використано коштів державного бюджету 325,3 млн. грн. Субвенція Київського місцевого бюджету 192,8 млн. грн. Фактично в 2016-2017 роках з державного та місцевого бюджету на проведення ПКЄ використано 518,1 млн. грн. Всі інші кошти, в основному, це витрати Києва на інфраструктуру (ремонт станції метро, енергетика, дороги, освітлення, тощо) до яких оргкомітет відношення не мав і включення їх в перелік витрат конкурсу, на мій погляд, некоректне», – сказав Олег Наливайко.

Він порівняв, що проведення «Євробачення» в Баку коштувало 46 млн. доларів, в Москві – 44 млн. доларів, Відні – 42 млн. доларів, Копенгагені – 60 млн. доларів.

«9 млн. грн. допущеного неефективного управління коштами. Мова йде про невикористані і повернуті 2 млн. грн. до Держбюджету і 7 млн. грн. до бюджету міста Києва.

13,4 млн. грн. використано ПАТ НСТУ не економно. Мова йде про преміювання працівників НСТУ, що брали участь в організації і проведенні конкурсу. Можливо й неекономно, але без порушень при нарахуванні. І це за весь період підготовки і за участі великої кількості співробітників компанії (довідково: посадові оклади на той час становили 3-5 000 грн.) саме ця команда отримала 87 млн. грн. доходів від проведення ПКЄ.

46,2 млн. грн. використано ПАТ "НСТУ" з порушенням чинного законодавства. 44,3 млн. грн. з них – це порушення деяких статей Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Мова йде про відсутність на момент проведення аудиту підтверджуючих документів щодо складових відомостей послуг, сертифікатів, порушення періодів звітності, фактичне перевищення капітальних видатків у порівнянні з плановими. Рік тому подібні зауваження були в Акті Держаудитслужби але її голова Лідія Гаврилова роз’яснила їх на власній прес-конференції: «Це порушення ведення бухгалтерського обліку. Сьогодні, нажаль, деякі ЗМІ мусують тему, що це збитки, крадіжки, зловживання. Ні, це порушення правил ведення обліку».

 В цій сумі є й серйозне порушення з боку ПАТ "НСТУ". Це використання 1,6 млн. грн. не за цільовим призначенням. І це єдина претензія аудиторів згідно якої колегія Рахункової палати планує звернутись до правоохоронних органів. Підкреслюю – єдина! Мова йде про здійснення виплат за створення промороликів ПКЄ з поточних видатків водночас оприбуткування за даними бух обліку як капітальні видатки. Всі інші процедури в т.ч. тендерні, були проведені з цієї позиції правильно. Це бухгалтерська помилка. І ми як головний розпорядник несемо за це відповідальність, хоча виявити цю помилку було можливо тільки при суцільній перевірці первинних документів НСТУ. Ціна цієї помилки – може бути стягнення бухгалтеру але, наскільки мені відомо, склад Дирекції ПКЄ не вважає це бух помилкою і буде відстоювати свою правоту в суді», – пояснив пан Наливайко.  

Він нагадав, що 128 млн. грн., з виділеного державного фінансування на проведення ПКЄ, не використалось і потім, за рішенням Уряду, було перерозподілено на фінансову підтримку НСТУ у зв’язку з його недофінансуванням в минулому році. Так само і майно, закуплене для ПКЄ на 35 млн. грн. залишилось у розпорядженні мовника.

«Наостанок. В минулому році з травня по жовтень 8 ревізорів Державної аудиторської служби перевіряли проект, в цьому році з березня по липень 7 аудиторів Рахункової палати. Ми вдячні їм за високопрофесійний і принциповий підхід, за велетенську проведену роботу, виявлення помилок, та слушні поради», – розповів пан Наливайко.  

Він зазначив, що ніхто не звертав увагу на те, що одночасно з проведенням ПКЄ НСТУ та Держкомтелерадіо успішно провели ключову медіа реформу, створили Суспільне телебачення і радіомовлення, практично 100% відбулась зміна управлінської команди «на переправі». «Напевно, не вистачає ще знань та досвіду. Ми обов’язково зробимо висновки. Але зі страхом думаємо про те де зібрати команду професіоналів, якщо в наступному році в Ізраїлі на конкурсі "Євробачення" переможуть наші співаки. А вони це можуть, бо їх аудитори і ревізори майже рік перевіряти не будуть», – додав він.

Нагадаємо, Рахункова палата виявила під час аудиту, що під час «Євробачення-2017» неекономно, неефективно та з порушенням законодавства витрачено 68,6 млн грн. На думку голови Рахункової палати Валерія Пацкана, саме через брак коштів український представник не поїде на дитяче «Євробачення».

Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», Європейська мовна спілка вручила кришталевий мікрофон НСТУ за фінальний звіт «Євробачення-2017». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду