Кириленко вважає, що на «Євробачення-2019» від України не мають їхати ті, хто гастролює у Росії

23 лютого о 19: 00 в Палаці культури КПІ (Київ) відбудеться фінал національного відбору на 64-ий міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2019»,  під час якого стане відомо, хто буде представляти Україну в Тель-Авіві (Ізраїль) у травні. Фінальне шоу транслюватимуть наживо «UA: Перший», «UA: Культура», «UA: Крим», всі регіональні канали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, радіо «Промінь», СТБ, а також буде онлайн-трансляція на цифрових платформах Суспільного і СТБ. 

Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко вважає, що краще нікому не їхати від України, аніж відправити того, хто гастролював по Росії і буде це робити.

«Якщо на "Євробачення" від України поїдуть ті,хто гастролює у Росії та ще й демонстративно збирається робити це і надалі,то краще взагалі туди нікому не їхати. Не треба буде витрачати час на пояснення,що насправді між Україною та РФ не дружба і гастролі,а агресія,анексія і окупація!», – написав віце-прем'єр-міністр України у твіттері.

У фіналі візьме участь 6 учасників: бенд Freedom-jazz із піснею Cupidon, дует Anna Maria з піснею My Roud, гурт Kazka з піснею Apart, співачка Maruv із піснею Siren Song, гурт Brunettes Shoot Blondes із піснею Houstonта і дует Yuko з піснею «Галина гуляла».

Ведучий Сергій Притула поцікавився у співачки Maruv гастролями у Росії у 2018 році. На що вона відповіла:  «Кожен обирає по-своєму, як нести мир. Хтось береться до зброї, а хтось – до музики. Це мій спосіб нести мир, надихати людей, створювати настрій».

В афіші зазначено, що Maruv планує виступати у Москві 28 лютого, 5 і 6 квітня.

Вокалістка електро-фолк-гурту Yuko Юлія Юріна – громадянка Росії, про що вона скала після виступу у першому півфіналі.

«Ми виступали в мене вдома, я – громадянка Росії, але я вже 7 років проживаю в Україні. Нещодавно я отримала посвідку на постійне місце проживання в Україні», – розповіла Юлія Юріна.  

Дует Anna-Maria це близнючкиАнна і Марія Опанасюк із Сімферополя. Вони виступали у телевізійних проектах «Шанс», «Голос країни» («1+1»), брали участь у концерті «Победа одна на всех» на телеканалі «Інтер» (2018) з піснями «22 Июня» та «Журавлі». Їхні батьки наразі проживають у Криму. Їхня мати Лариса Опанасюк працює віце-прем'єром анексованого Криму. Їхній батько – Олександр Опанасюк – суддя на анексованому півострові, пішов у відставку 2 роки тому.

У шоу «Prime. Скрипін»  в прямому ефірі телеканалу ATR 21 лютого дівчата не відповіли на запитання, чий Крим у політичному плані, чи є російсько-українська війна, де Росія – агресор. Вони сказали, що «Україна просто втратила Крим».

Також вони сказали, що у 2019 році знову візьмуть участь у концерті у травні на телеканалі «Інтер». 

У фіналі також поборються за право представляти Україну дівчачий бенд Freedom-jazz, де одна з вокалісток на восьмому місяці вагітності, гурт Brunettes Shoot Blondes, який змайструваврояль-трансформер і гурт Kazka. Ці троє фіналістів не виступають у Росії.

Перед оголошенням результатів голосування виступлять членкиня журі нацвідбору, переможниця «Євробачення 2016» Джамала з новим синглом Solo, прем’єра якого відбулася 1 лютого, а також представник Франції андрогін Білал Хассані (Bilal Hassani). Андрогін – людина, яка ідентифікує себе як безстатеву особу. Зокрема, це проявляється у зовнішності, коли поєднуються чоловічі та жіночі риси. Білал Хассані родом із Марокко, упродовж двох останніх років він розповідає про нетрадиційну орієнтацію та публічно визнає, що належить до андрогінів. 

Нагадаємо, 9 лютого на першому півфіналі національного відбору на «Євробачення-2019» перемогли три учасники: співачка Maruv з піснею Siren Song, гурт Brunettes Shoot Blondes із піснею Houstonта і дует Yuko з піснею «Галина гуляла».

У другому півфіналі нацвідбору на «Євробачення-2019» перемогли бенд Freedom-jazzз піснею Cupidon, дует Anna Maria з піснею My Roud і гурт Kazkaз піснею Apart.

Представник від України, якого оберуть 23 лютого, буде виступити 14 травня в Тель-Авіві передостаннім у першому півфіналі.

Як писав «Детектор медіа», телеканали «UA: Перший» і СТБ продовжили договір про співпрацю з проведення національного відбору на «Євробачення» та уклали трирічний меморандум (до 2021 року включно).

СТБ, на відміну від попередніх років, не буде надавати фінансову підтримку переможцю нацвідбору на «Євробачення».

comments powered by Disqus