На Першому національному стартує ток-шоу «Дебати. PRO»

На Першому національному стартує ток-шоу «Дебати. PRO»

20:13,
8 Квітня 2015
1942

На Першому національному стартує ток-шоу «Дебати. PRO»

20:13,
8 Квітня 2015
1942
На Першому національному стартує ток-шоу «Дебати. PRO»
На Першому національному стартує ток-шоу «Дебати. PRO»
На Першому національному 1 квітня о 19.30 стартує нове прямоефірне ток-шоу «Дебати. PRO». Про це повідомляє прес-служба Національної телекомпанії України (НТКУ).

«Дебати. PRO» стануть першим в Україні публічним дискусійним майданчиком телевізійного формату, де головна роль належатиме аудиторії, а не ведучим чи експертам, заявляє телеканал. «Люди, які мають діаметрально протилежні точки зору на ту чи іншу соціальну проблему, з допомогою фахівців знаходитимуть спільні рішення», - йдеться у повідомленні.

«В Україні поки немає навичок ведення публічної аргументованої дискусії та пошуку конструктивних рішень у процесі телешоу. На думку творчої групи, яка працювала над створенням цієї програми, три чверті ток-шоу, які сьогодні йдуть в ефірах українських каналів, не є корисними для глядачів. Ми створювали цей проект, відштовхуючись від потреб українського суспільства, з єдиною метою - надати людям реальну можливість стати учасниками процесу», - пояснює шеф-редактор проекту «Дебати. PRO» Дмитро Грузинський.

Аудиторія у студії складатиметься з 40 осіб, чиїх інтересів найбільше торкається обговорювана тема. На початку ефіру учасникам буде запропоновано обрати свою сторону - «за» чи «проти». Інтереси кожної з цих груп представлятимуть по три експерти - представники законодавчої і виконавчої гілок влади, а також ті, хто розуміється на темі програми. Вони мають пояснити, чому обрали ту чи іншу позицію, і за допомогою аргументів переконати аудиторію у своїй правоті. Після запитань, відповідей і обговорень представники аудиторії у студії, а також інтернет-користувачі мають сформулювати варіанти спільних рішень. Експерти, які розуміються на суті проблеми, визначатимуть найбільш реальні з усіх запропонованих компромісів шляхом рейтингового голосування.

У програмі не буде ведучого у класичному розумінні - координуватиме дії дискусійного процесу модератор Роман Вибрановський.

«Моє завдання під час ефіру - контролювати, щоб ніхто забагато не говорив і підштовхувати людей до розмови, давати їм право голосу і можливість дискутувати, з'ясовувати, що вони зрозуміли з цього всього. Потім я маю підсумувати сказане аудиторією в студії», - сказав модератор.

 

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія зазначив, що цим проектом Перший канал намагатиметься підвищувати рівень свідомості людей - і тих, хто братиме безпосередню участь у дискусії, і тих, хто дивитиметься програму з екранів телевізорів.

Нагадаємо, Національна телекомпанія України (НТКУ) призупинила угоду з Euronews у зв'язку з великою сумою заборгованості. Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія припускає, що питання боргу буде вирішуватися в суді і Euronews, скоріш за все, невдовзі подасть відповідний позов. Але, з його слів, в української сторони є досить сильні позиції для подання зустрічного позову з приводу порушень при укладанні угоди.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду