Три телеканали Суспільного 13 квітня покажуть спецпроект до річниці оголошення АТО на Донбасі

Про це повідомила прес-служба Національної суспільної телерадіокомпанії України.

У НСТУ зазначають, що чотири роки тому, у 2014 році, в Україні оголосили АТО. Неофіційна війна забрала понад 10 тисяч життів. На лінії фронту на Донбасі люди продовжують гинути і сьогодні.

Упродовж дня три суспільні канали покажуть наступні проекти:

15:25документальний фільм «Юзівська весна: як ми боролись за Донецьк» про події, які відбувалися в Донецьку перед початком АТО. Стрічка журналістів Hromadske.tv розповідає про людей, які в березні – квітні 2014 року були учасниками та організовували мітинги за єдність України на Донбасі.

16:00ведучі Данило Мокрик та Ольга Сніцарчук разом із запрошеними гостями у студії обговорять події, що описуються у фільмі, згадають, що передувало оголошенню АТО, як усе починалося, та який шлях Україна пройшла за ці 4 роки. Гості студії: учасник донецького Євромайдану, учасник АТО Богдан Чабан; історик Олександр Алфьоров; художник, який сидів у полоні так званої ДНР за карикатури, які малював в окупованому Донецьку, Сергій Захаров; військовий психолог Андрій Козінчук та інші. Окрім того, в ефірі буде показано інтерв’ю з підполковником СБУ Андрієм Дубовиком, який чотири роки тому був поранений у першому бою АТО.

16:25 – документальний фільм «93: Бій за Україну» про бійців, які одними з перших виступили на захист нашої країни. Це розповідь про військовослужбовців 93-ї бригади, про їх героїчний шлях, що проліг практично по всій лінії фронту російсько-української війни і продовжується досі.

17:25обговорення фільму у студії.

Після обговорення спецпроект продовжиться лише на «UA: Першому».

18:55Данило Мокрик та Ольга Сніцарчук разом із гостями продовжать спілкуватися у студії про події чотирьохрічної давнини, які передували початку АТО, саму АТО на Сході України та можливі шляхи закінчення війни.

19:50документальна стрічка «Митрофанови: Історія родини військових батька й сина». Фільм розповідає про багатодітну сім’ю Митрофанових, де батько Всеволод та найстарший син Арсен служать медиками на передовій під Донецьком.

20:00документальний фільм «Дев’ятнадцятирічний командир» про 17-річногоМаксима Громова, який став командиром розвідроти ЗСУ і працює на «нулі» під окупованим Донецьком.

20:10 – документальний фільм журналіста Hromadske.tv Богдана Кутєпова «Дружина. П’ять випадкових історій жінок в армії».

Нагадаємо, телеканали Національної суспільної телерадіокомпанії України регулярно готують спецпроекти до знакових дат. Наприклад,  26 лютого, до Дня спротиву Криму російській окупації, на двох телеканалах НСТУ в ефір вийшли телемарафон, спецпроект та документальні фільми.

20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, «UA: Перший» упродовж дня показував тематичні документальні фільми та програми, спеціальні проекти і серію міжпрограмних роликів.

Фото: скріншот відео «93: бій за Україну»

comments powered by Disqus