Програма «Фольк-music» повернулася в ефір «UA: Першого» в оновленому форматі

Про це Оксана Пекун розповіла в інтерв’ю, яке опубліковане на сайті «UA: Перший».

«До цього у нас були незалежні експерти – музичні фахівці, які переглядали програму, радилися і ми разом вирішували, яка пісня найкраща. Але нам хотілося, щоб народ обирав пісню і це відбувалося би під час ефіру, аби додати драматургії програмі. Щоб ці бабусі, які приїхали до нас у студію, проживали цей момент усі разом. Щоб показати щирі людські емоції. Спробували залучити глядачів – і нам це сподобалося. Побачили, як реагують люди, і що вони справді правильно обирають пісню. А які емоції у цих колективів, коли вони перемагають! Наскільки вони щасливі і задоволені. Є, звісно, засмучені. Але я їм всім кажу: "Незалежно від того, що відбулося зараз, яка пісня перемогла, ми вас усіх любимо і розуміємо, яку велику справу ви робите. Ви для нас усі дуже цінні, адже саме ви зберігаєте найголовніше – нашу пісню". Ми передаємо пісню з долонь у долоні – беремо від них і передаємо народові. Наших пісень не знайти в довідниках. Ці твори зберігаються людьми і передаються з покоління в покоління – від бабусі до доньки чи онуки», – сказала вона.

Пані Пекун додала, що «Фольк-music» – єдина програма в телепросторі України, яка передає одне із найважливіших надбань – народну пісню.

Ведуча розповіла, що на рік знімальна група відвідує 8-10 сіл по Україні. За її словами, перед приїздом село прибирається, фарбується. Для творчого колективу поїздка до Києва на телешоу – унікальна подія.

«Колективи шиють костюми, ремонтують будинки культури, купують реквізит. Ми даємо поштовх для розвитку музичних колективів. Тому ми дуже-дуже хочемо, щоб у нашої програми з’явився спонсор, аби ми могли більше допомагати колективам», – зазначила Оксана Пекун.

Програма «Фольк-music» виходить щонеділі о 14:20, оновлена програма «Фольк-music. Діти», в якій юні виконавці співають народних пісень, стартувала в ефірі напередодні «дорослого» «Фольк-music» і виходитиме щосуботи об 11:00. У 2018 році «Фольк-music» святкуватиме 10-річчя проекту. 

Фото: Володимир Шевчук, сайт «UA: Перший»

comments powered by Disqus