На трьох каналах Суспільного на четверту річницю Іловайської трагедії покажуть фільм «Війна химер»

suspilne.media

Про це йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Директорка департаменту програм Юлія Гриценко зазначила, що для Суспільного мовлення важливо давати глядачеві доступ до якісних українських фільмів, особливо таких, які розповідають про новітню історію України та суспільно значущі події.

За словами авторок фільму, «Війна химер» – це особиста історія про війну, кохання та смерть, зафільмована її безпосередніми учасниками.

«Для нас з Анастасією Старожицькою дуже важливим є те, що телевізійна прем’єра стрічки в Україні відбудеться саме 29 серпня, на четверту річницю Іловайської трагедії, в народний День пам’яті полеглих захисників України. Це саме те, до чого ми прагнули – аби щонайбільше людей побачили нашу стрічку, відчули ті почуття, з якими йшли на війну добровольці», – зазначила Марія Старожицька.

Режисерка додала, що стрічка «Війна химер» не схожа на жоден інший фільм.«Це, насамперед, віртуальна реальність, і в ній глядач може відчути себе кожним з тих, хто з’являється на екрані. Дівчиною, що проводжає коханого на фронт і їде за ним, бо їй теж цікаво побачити війну на власні очі. Бійцем, який визволяє міста на Сході, відстрілюється з вікон Іловайської школи, бере в полон російських солдат строкової служби, їде в колоні "зеленим коридором" під обстрілом ворожих танків, отримує поранення і втрачає побратимів. Місцевим мешканцем, у якого в одну мить не стало домівки, і хтозна чому це саме йому таке випробування. Дитиною, яка розбирається у військовій техніці та особливостях руйнації будинків. Матір’ю, яка ховає єдиного сина у закритій труні. Тим, хто живе звичайним життям, у якому немає місця для війни, натомість існують весілля, концерти та розваги. Ветераном, що лишається жити між двома світами – живих людей та полеглих побратимів і раз у раз питає себе, навіщо все це з усіма нами сталося?..», – пояснилаМарія Старожицька.

Нагадаємо, до річниці оголошення Антитерористичної операції (АТО) на Сході України«UA: Перший», «UA: Крим» та «UA: Культура» показали спецпроект та низку документальних фільмів.

comments powered by Disqus