Команда Суспільного готує програму просвітницького напряму про релігійні організації

Про це сайту «Суспільне. Детектор медіа» розповів в інтерв’ю ведучий програми «Світло» на «UA: Першому» Андрій Андрушків.

«Ми будемо робити програми двох типів — дискусійне шоу і просвітницький проект. Перший тип буде стосуватися представників церков східного християнства, тобто тих, які в нас мають значну частину прихожан. Базова комплектація програми буде стосуватися позиції трьох найбільших конфесій — МП, КП й УГКЦ (Українська греко-католицька церква). Якщо матимемо теми, які напряму стосуватимуться якоїсь іншої релігійної організації, ми їх запросимо. Зменшимо кількість священнослужителів, дискутувати будемо з тими, хто має найбільшу кількість вірних і найбільший вплив», – сказав він.

Пан Андрушків додав, що у компанії є намір зробити просвітницьку програму, можливо, під іншою назвою. «Будемо зосереджуватися на одній релігійній організації і розповідати про неї не в рамках новинних сюжетів, а так, як це роблять на ВВС. Цей проект має виконувати просвітницьку функцію, яка в кінцевому результаті покликана підвищувати рівень толерантності», – додав він.

Він пояснив, що програма «Світло» постійно оновлюється. У задумах змінити дизайн студії, по-іншому розсадити гостей.  «Першу скрипку віддаватимемо світським експертам або тим, кого стосується тема програми. Представники релігійних організацій відповідатимуть на запитання щодо причини проблеми, що робити, як давати з цим раду», – розповів про зміни у програмі «Світло».

Нагадаємо, у НСТУ зазначають, що програма «Світло» – це програма не богословська, попри те, що до дискусії запрошуються представники різних церков та релігійних організацій. У ній піднімаються проблеми, що хвилюють кожного — незалежно відсоціального статусу, національності, віри. Це і виховання дітей, і подружні стосунки, освіта і СНІД, ставлення до інтернету і Голодомор, піар і нанотехнології, реклама і свята, класична література і ненормативна лексика. Вічні питання про смисл буття і виклики, що несуть технічний прогрес та наукові відкриття. Розмаїття тем далеко не вичерпано, програма відкрита до пропозицій глядачів.Восени 2017 року її ведучим став Андрій Андрушків. З того часу програма «Світло» постійно оновлюється і стає дискусійним майданчиком для священнослужителів та експертів щодо гарячих тем у суспільстві.

comments powered by Disqus