Оприлюднено документ, який свідчить про безпідставні наміри Ляшка замінити члена наглядової ради НСТУ

На фото: В'ячеслав Козак

Про це свідчить документ (копія листа фракції за підписом Олега Ляшка до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення), який отримав у Нацраді у відповідь на свій запит секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський та оприлюднив його на своїй сторінці у Facebook.

«Ось документ: підтвердження того, що фракція Олега Ляшка порушила норму закону про суспільне мовлення. Олеже Валерійовичу, у правовій державі так не роблять! Всупереч Закону про суспільне мовлення фракція РПЛ звернулася (з підписом Ляшка) до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з листом про відкликання члена Наглядової ради суспільного мовлення В’ячеслава Козака, делегованого його фракцією, на Валентину Руденко без ЖОДНОЇ законної підстави на це», – повідомив пан Міський.

Він нагадав, що абсолютна більшість членів наглядової ради НСТУ розцінила наміри фракції змінити члена наглядової ради як політичний тиск. Також заяву на захист від спроби політизувати діяльність створюваного в Україні незалежного суспільного мовника випустила Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

Вадим Міський закликав голову Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторію Сюмар на черговому засіданні комітету 15 березня невідкладно розглянути питання ймовірного політичного тиску на члена наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака та протиправних спроб заміни члена наглядової ради, у рамках виконання контрольних функцій комітету відповідно до Конституції України.

«Зокрема, котролю вимагає стан дотримання ч.5 ст.8 та ч.2 ст.3 Законом України "Про суспільне телебачення і радуомовлення України" щодо прямої заборони політичного тиску на члена наглядової ради НСТУ з боку партії, її органів та посадових осіб, а також дотримання ст.10 Закону щодо порядку припинення повноважень члена наглядової ради НСТУ», – звернув увагу секретар наглядової ради НСТУ.

Вадим Міський нагадав, що законом визначено вичерпний перелік підстав для припинення повноважень члена наглядової ради, жодна з яких у випадку В’ячеслава Козака не настала:
1) закінчення строку повноважень;
2) подання заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
3) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
4) настання підстав щодо судимості або конфлікту інтересів;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
6) неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров’я протягом шести і більше місяців за наявності відповідного медичного висновку;
7) набрання законної сили судовим рішенням про визнання його обмежено дієздатним чи недієздатним;
8) смерті або визнання безвісно відсутнім;
9) відсутності на трьох засіданнях Наглядової ради НСТУ, крім випадків, коли стан здоров’я не дозволяє брати участь у засіданнях, що підтверджується медичною довідкою.

Нагадаємо, 9 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглядала подання фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо включення до наглядової ради ПАТ «НСТУ» Валентини Руденко замість В’ячеслава Козака. Регуляторний орган переніс це питання на наступне засідання, оскільки захотів дізнатися підстави для зміни члена наглядової ради та побачити на наступному засіданні В’ячеслава Козака, Валентину Руденко, голову наглядової ради НСТУ Тетяну Лебедєву і керівника або представників фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Члени наглядової ради НСТУ розцінили наміри фракції Радикальної партії Олега Ляшка змінити члена наглядової ради як політичний тиск, оскільки фракція захотіла зробити заміну з не передбачених законом підстав. Відповідно до закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» фракція з власної ініціативи не має права достроково відкликати обраного нею представника (ст.10).

Натомість лідер Радикальної партії та її парламентської фракції Олег Ляшко вважає, що фракція має право відкликати з наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака, бо «він там не сам по собі, а представляє нашу політичну силу».

Раніше фракція Радикальної партії Олега Ляшка вже міняла свого представника Миколу Давидюка на В’ячеслава Козака. Але це було ще до реєстрації юридичної особи ПАТ «НСТУ».

comments powered by Disqus