Потураєв: У наглядовій раді НСТУ потрібно збільшувати представництво від громадськості

Потураєв: У наглядовій раді НСТУ потрібно збільшувати представництво від громадськості

15:50,
25 Лютого 2021
10260

Потураєв: У наглядовій раді НСТУ потрібно збільшувати представництво від громадськості

15:50,
25 Лютого 2021
10260
Потураєв: У наглядовій раді НСТУ потрібно збільшувати представництво від громадськості
Потураєв: У наглядовій раді НСТУ потрібно збільшувати представництво від громадськості
А Верховна Рада має обирати членів у наглядову раду Суспільного за детально прописаною конкурсною процедурою.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита  Потураєв вважає, що у наглядовій раді Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) потрібно збільшувати представництво від громадськості. А від парламенту мають не просто фракції чи депутатські групи делегувати своїх представників до НР, а вся Верховна Рада обирати на конкурсній основі.

Про це він сказав 25 лютого 2021 року під час онлайн-дискусії «Суспільне мовлення: як продовжити ефективну реформу?», яку провела «Фундація Суспільність» за сприяння «Інтерньюз-Україна», «Детектора медіа» та Незалежної медійної ради.

За словами пана Потураєва, він позбавив би фракції і групи Верховної Ради права висувати своїх членів у наглядову раду НСТУ.

«Я переконаний, що не фракції і групи, а Верховна Рада як субєкт має обирати членів наглядової ради Суспільного, як і членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, за детально прописаною конкурсною процедурою. Ми намагалися це зробити та на прикладі Нацради стикнулися з тим, що така модель не знайшла би підтримки у залі. Це просто провалилося б», – сказав він і додав, що у перспективі потрібно добиватися, щоб членів наглядової ради від Верховної Ради обирали на конкурсі.

На думку Микити Потураєва, у наглядовій раді НСТУ потрібно збільшувати представництво від громадськості.

«Наразі у наглядовій раді НСТУ перевага в один голос у громадськості. Я вважаю, що треба змінювати закон, добиватися більш значної переваги представників громадськості, спільноти», – зазначив він.

Згідно з Законом про Суспільне мовлення, «до наглядової ради НСТУ входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання та дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій». Кількість членів від громадських об’єднань та асоціацій має перевищувати мінімум на одну особу.

За словами голови Комітету, також у наглядову раду НСТУ можна залучити іноземних експертів, і в цьому можуть допомогти західні партнери та донори.

Микита Потураєв вважає, що показовим прикладом є суспільний мовник Польщі, який, маючи багаторічний досвід взірцевої роботи, перетворився на рупор пропаганди після того, як правляча партія взяла його під контроль. І цьому не завадили навіть масові протести.

«Треба захищати політично-фінансову незалежність Суспільного мовника», – сказав він.

За словами голови наглядової ради НСТУ Світлани Остапи, не всі члени наглядової ради НСТУ з початку каденції розуміють, які обов’язки мають виконувати. Для них запланували навчання з корпоративного управління.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що наглядова рада Суспільного збалансована, як і вся Україна, наразі з НР у правління є діалог і розуміння.

Як писав «Детектор суспільного мовлення», 12 лютого Національна рада затвердила оновлений склад наглядової ради  НСТУ. До оновленої наглядової ради входить 15 членів, 7 із яких делеговані депутатськими фракціями та групами, але самі не є депутатами, 8 членів є представниками громадськості і були обрані на відкритому конкурсі на конференціях. Строк повноважень  членів наглядової ради другої каденції – 5 років. 

До 2 квітня мають обрати і затвердити члена від сфери фізичного виховання та спорту.

16 лютого Світлану Остапу обрали головою наглядової ради, секретарем – Вадима Міського. Заступником голови наглядової ради залишився Олександр Павліченко, якого обрали за попереднього складу наглядової ради НСТУ.

13 травня 2021 року у діючого голови правління НСТУ Зураба Аласанії завершуються повноваження. До цього часу наглядова рада НСТУ має обрати голову правління НСТУ, а згодом членів правління. До 4 березня мають оголосити конкурс на посаду голови правління НСТУ.

Фото Олексія Чумаченка

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду