Представники правління і наглядової ради НСТУ обговорили з народними депутатами зміни до закону про Суспільне

Представники правління і наглядової ради НСТУ обговорили з народними депутатами зміни до закону про Суспільне

19:57,
22 Березня 2021
6523

Представники правління і наглядової ради НСТУ обговорили з народними депутатами зміни до закону про Суспільне

19:57,
22 Березня 2021
6523
Представники правління і наглядової ради НСТУ обговорили з народними депутатами зміни до закону про Суспільне
Представники правління і наглядової ради НСТУ обговорили з народними депутатами зміни до закону про Суспільне
Законопроєкт №2576 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України) планують вносити на розгляд у травні або червні.

19 березня у Київському хабі Академії суспільного мовлення у приміщенні Українського радіо на Хрещатику, 26 відбулася зустріч членів наглядової ради і правління Суспільного і членів Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Вони обговорили законопроєкт №2576 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України), повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа зазначила, що хоча чинний Закон «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» пройшов випробування на практиці, проте потребує вдосконалення. 

«Ми маємо до парламенту дуже велике прохання — ухвалити законопроєкт №2576 щодо підвищення ефективності роботи НСТУ. Ми просимо дозволити НСТУ займатися спільним виробництвом контенту, запровадити оплату праці для членів наглядової ради відповідно до рекомендацій Ради Європи, дозволити витрачати кошти на створення й підтримку діджитал-платформ та виправити помилки в обмеженнях на трансляцію реклами та інше», – розповіла Світлана Остапа.

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв відповів, що Суспільне стоїть у плані законодавчих робіт на п’яту сесію Верховної Ради України IX скликання (лютий–липень 2021 року).

«Я, звичайно, буду наполягати, щоб Закон “Про Суспільне телебачення та радіомовлення України”, який давно вже був розглянутий, потрапив у порядок денний однієї з позачергових сесій. Але тут теж потрібно розуміти контекст, усі комітети в однаково складній ситуації — у всіх черги із законів», — зазначив він.

Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук додала, що від комітету не буде затримок, а виносити законопроєкт №2576 на розгляд планують у травні або червні. 

«Абсолютно логічно, що Закон "Про Суспільне телебачення та радіомовлення України" буде розглядатися у сесійній залі, коли є оновлений склад наглядової ради, усі зможуть дати свої рекомендації. Абсолютно нормально проголосувати у першому читанні за ту редакцію, яку вже рекомендував комітет і далі працювати в режимі правок. Але було б добре, щоб коли ми йшли на голосування у першому читанні, розуміли, які можуть бути зміни до другого читання, якщо вони є принципові», — розповіла Євгенія Кравчук. 

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія нагадав про роль Суспільного та під час зустрічі надав короткий звіт про роботу мовника за 4 роки.

«Робота Суспільного не вимірюється рейтингом чи шером. Це більш глибинні речі. Я не виправдовуюся, що в нас слабкі рейтинги, а просто кажу: дайте нам завдання і дайте нам зрозуміти, що важливіше для країни — та місія, яку виконує Суспільне і заради якої воно було створене, чи все ж таки комерційне змагання із рейтингами», — зазначив він.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року у Верховній Раді зарєстровано проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України). Депутати хочуть не менше половини бюджетного фінансування НСТУ спрямувати на контент.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду