Корупційна схема могла завдати студії «Укртелефільм» 68,72 млн грн збитків – НАБУ

Корупційна схема могла завдати студії «Укртелефільм» 68,72 млн грн збитків – НАБУ

13:06,
28 Вересня 2020
2579

Корупційна схема могла завдати студії «Укртелефільм» 68,72 млн грн збитків – НАБУ

13:06,
28 Вересня 2020
2579
Корупційна схема могла завдати студії «Укртелефільм» 68,72 млн грн збитків – НАБУ
Корупційна схема могла завдати студії «Укртелефільм» 68,72 млн грн збитків – НАБУ
У НАБУ повідомляють, що завдяки їхньому розслідуванню майно «Укртелефільму» у безпеці і незабаром зможе використовуватися в інтересах підприємства.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) провели розслідування кримінального провадження за фактом завдання 68,72 млн грн збитків державному підприємству «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» («Укртелефільм»). Про це йдеться на сайті НАБУ.

НАБУ заявляє, що завдяки розслідуванню корупційна схема не реалізована до кінця. За даними бюро, майно «Укртелефільму» у безпеці і незабаром зможе використовуватися в інтересах підприємства.

«Господарська частина кримінального провадження цілком вирішилася на користь державного підприємства», – зазначили на сайті бюро.

Детективи НАБУ призупинили корупційну схему у процесі продажу нерухомого майна (квартири, нежитлові приміщення, паркомісця)  в новозбудованому адміністративно-житловому комплексі за адресою Туманяна, 15-А в Києві, які були у власності «Укртелефільм».

«Квартири та інші об’єкти нерухомості не встигли перейти у власність добросовісних набувачів. В іншому разі вони були б для підприємства втрачені назавжди», – йдеться на сайті НАБУ.

НАБУ повідомляє, що їхніми зусиллями та у співпраці з САП договір куплі-продажу майнових прав визнано недійсним у трьох судових інстанціях: у Господарському суді міста Києва, Північному апеляційному господарський суді та Верховному суді.

Справа «Укртелефільму» стала однією з перших, що потрапили на розгляд до новоствореного у вересні 2019 року Вищого антикорупційного суду.

«Досвід розслідування вказаного кримінального провадження та низки інших, що відбувалися за схожими схемами, засвідчила, що ефективність управління власністю держави значною мірою залежить від професійних якостей і звичайного бажання керівників державних підприємств. Саме тому важливо, щоб на керівні посади призначалися досвідчені і віддані справі управлінці. Їхньою метою має бути виключно розвиток і примноження наданих в управління ресурсів, а не бажання наживи для себе та для тих, кому вони мусять завдячувати своїм "теплим місцем"», – зазначили на сайті НАБУ.

Нагадаємо, наразі триває процес перетворення ДП «Студія «Укртелефільм» в ПАТ з подальшим приєднанням до АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Це вже друга спроба перетворити «Укртелефільм» із ДП на ПАТ із подальшим об’єднанням із ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Через зрив приєднання у 2015-2016 роках «Укртелефільму» до Суспільного мовника парламент у травні 2016-го ухвалив спеціальний закон, яким вивів «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення ПАТ «НСТУ». У серпні 2017 року уряд ухвалив постанову про порядок перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» на ПАТ «Укртелефільм».

Реформатори «Укртелефільму» стикнулися із саботажем колективу студії, який кілька років не виробляє фільмів і зриває всіма можливими способами приєднання до Суспільного мовника. 

Окрім того, тривають багаторічні судові процеси, пов’язані з продажем житлових та офісних площ, що належать студії.

У 2004 році «Укртелефільм» уклав із інвестиційною компанією угоду про спільну діяльність із будівництва адміністративно-житлового комплексу на земельній ділянці держпідприємства у Києві.  Комплекс збудовано на землі, що перебуває в оренді «Укртелефільму», поруч із самою студією. Зголосившись на цей проєкт, студія, яка вже понад десять років не отримує державного фінансування, хотіла заробити кошти нібито на виробництво фільмів.

ДП «Укртелефільм» отримало право власності на частину об’єктів нерухомості, які спорудила будівельна компанія, а це: 80 квартир площею 8525,5 кв.м. та нежитлові приміщення площею 992 кв.м. Із них майнові права на 28 квартир «Укртелефільм» згодом передав Київській міській раді як представнику територіальної громади столиці. Ще 28 квартир за згодою Державного комітету телебачення і радіомовлення України, як органу управління, ДП продало фізичним особам, забезпечуючи здійснення статутної діяльності підприємства.

Станом на початок 2016 року у держпідприємства залишилося 24 квартири, 36 паркомісць та 7 нежитлових приміщень. Всі ці активи у підсумку стали об’єктом корупційного злочину.

12 лютого 2018 року НАБУ почало розслідування кримінального провадження за фактом завдання 68,72 млн грн збитків державному підприємству «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» («Укртелефільм»).

У процесі розслідування у лютому 2019 року до суду було скеровано обвинувальний акт стосовно юристки — співорганізаторки (ч.3 ст.27, ч.2 ст. 364, ч.ч. 1, 4 ст. 358, ч.3 ст.209 КК України), яка забезпечувала супровід корупційної схеми; колишнього генерального директора ДП «Укртелефільм» — виконавця (ч.2 ст.364, ч.4 ст.358 КК України), який, власне, підписав незаконну угоду і директора комерційної компанії — пособника (ч.5 ст.27, ч.2 ст.364, ч.4 ст. 358, ч.3 ст.209 КК України), який підписав угоду зі свого боку. Із власних джерел «Детектору медіа» стало відомо, що мова йде про екс-гендиректора «Укртелефільма» Віктора Підлісного, який керував студією з 21 червня 2017 року до 20 червня 2018 року.

«Розслідування незаконних дій організатора корупційної схеми (ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.3 ст.209 КК України) виділене в окреме провадження, оскільки особа перебуває у міжнародному розшуку», – повідомили в НАБУ.

«Учасники корупційної схеми отримали 24 новозбудовані квартири, 36 паркомісць та 7 нежитлових приміщень всього за 14,5 млн грн. При цьому, у той же час, у грудні 2018 року, орієнтовна ринкова вартість цих 67 об’єктів перевищувала 83,2 млн грн – зазначили у НАБУ. –Найбільший цинізм полягав у тому, що за планом, власність мала бути отримана цілком безкоштовно — сплачувати 14,5 млн грн ніхто й не збирався».

На сьогодні детективи НАБУ продовжують  розслідування кримінального провадження за фактом завдання 68,72 млн грн збитків «Укртелефільму», повідомили на сайті НАБУ.

«Не виключено, що коло притягнутих до відповідальності в подальшому зросте», – йдеться у статті НАБУ.

Із липні 2018 року генеральним директором державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» став голов комісії з перетворення Тарас Аврахов. Він працює над тим, щоб витягти студію з боргової ями й налагодити там профільне виробництво телефільмів. 

За словами Тараса Аврахова, справу продовжують розглядати у суді. Про реальний стан справ державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» читайте найближчим часом на сайті «Детектор суспільного мовлення».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду