Комітет з питань свободи слова звернув увагу на невідповідність законодавству нинішнього складу наглядової ради НСТУ
Комітет з питань свободи слова звернув увагу на невідповідність законодавству нинішнього складу наглядової ради НСТУ
Таке рішення члени Комітету з питань свободи слова прийняли на засіданні, яке відбулося 1 липня.
В одному з листів від журналістів та керівників ЗМІ, які розглядув Комітет, йшлося про те, що нинішній склад Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» не відповідає діючому законодавству в частині призначення представників від Верховної Ради України.
«Члени Комітету прийняли рішення звернутися до голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, з проханням звернути увагу на необхідність вчасної ротації або продовження повноважень представників Верховної Ради у складі Наглядової ради ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України"», – зазначено на сайті Комітету.
У Комітеті зауважили, що аналогічна ситуація склалася також у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.
Нагадаємо, що 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами.
Із того часу частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу.
На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входять від громадських об’єднань та асоціацій входять: Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері.
Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»).
Перезавантаження наглядової ради НСТУ має відбутися наприкінці 2020-го року – на початку 2021 року.
Фото: сайт rada.gov.ua