У проєкті держбюджету на 2023 рік до мінімального бюджету розвитку Суспільного не вистачає 441 мільйон гривень
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У проєкті держбюджету на 2023 рік до мінімального бюджету розвитку Суспільного не вистачає 441 мільйон гривень
Національній суспільній телерадіокомпанії України планують дати з державного бюджету на 2023 рік 1 504 мільйони, тоді як мінімальний бюджет розвитку Суспільного становить 1 945 мільйони гривень.
Згідно з законом про «Про Суспільне телебачення та радіомовлення» фінансова підтримка має становити 0,2% видатків загального фонду державного бюджету України за попередній рік, тобто Суспільне мало б отримати у 2023 році 4 419 мільйони.
«Потрібно, щоб держава нас підтримала та забезпечила у 2023 році фінансування, за яким суспільний мовник зможе продовжувати бути ефективним та корисним для українців», – сказав голова правління Суспільного Микола Чернотицький корпоративновному сайту Суспільного.
1 945 мільйонів гривень розраховані у 2023 році на:
- збереження обсягів інформаційного мовлення;
- збереження середніх частот радіо та аналогового ТБ, зокрема на окупованих територіях – питання національної безпеки;
- виживання креативної індустрії: замовлення суспільно важливого контенту в українських продакшенів документальних та художніх проєктів;
- збереження локальної журналістики та розвиток регіональних платформ.
За словами Чернотицького, усі платформи Суспільного з перших днів повномасштабного вторгнення працюють на захист національної безпеки. Фінансування мовника у 2023 році — це запорука подальшого інформаційного спротиву.
Він зазначив, що Суспільне працює для аудиторії як всередині країни, так і за кордоном.
«Якщо ми говоримо про інформаційний захист всередині держави, то, по-перше, завдяки найбільшій регіональній мережі кореспондентів ми надаємо українцям інформацію про ситуацію в будь-якому місті України. В перший місяць війни інші телеканали зверталися до наших кореспондентів, які залишилися працювати на місцях. Навіть з окупованого Херсона нам вдається передавати новини. По-друге, завдяки найширшому радіопокриттю та АМ-сигналу Україна на зв’язку зі своїми громадянами, де б вони не знаходилися. Так люди з Маріуполя дізнавалися про евакуаційні коридори, коли всі інші засоби зв’язку були недоступні», — розповів голова правління Суспільного.
«По-третє, завдяки якісному контенту, перевіреній інформації з перших джерел кількість підписок в соціальних мережах зросла у 2,5 раза та сягнула 6 млн, з них на регіональних платформах — 4 млн. Ми лідери у більшості областей. По-четверте, не дивлячись на проблеми з фінансуванням, ми продовжуємо виробляти соціально важливий контент. Таким є розслідування “Буча 22” про вбивство родини Чікмарьових військовими рф», — сказав Микола Чернотицький.
За його словами, Суспільне з перших днів воєнної агресії веде боротьбу на зовнішньому фронті інформаційної війни: «Завдяки нашим зусиллям призупинено членство росії в Європейській мовній спілці, її виключено з Євробачення-2022. Наші журналісти документують докази злочинів військових рф, ведуть боротьбу з російською пропагандою і дезінформацією. Наші продукти представлені на міжнародних кіноринках, і це також частина культурної дипломатії», — зазначив Микола Чернотицький.
Голова правління Суспільного розповів, що працівники компанії – у лавах ЗСУ й ТрО. «Ми знаємо, як важливо усі ресурси скерувати на захист України. Інформаційна політика Суспільного перелаштована виключно на створення соціально важливого контенту для перемоги на інформаційному фронті», – додав він.
Нагадаємо, у проєкті держбюджету на 2023 рік на Суспільне виділили 1,5 млрд грн. Це на 367 мільйонів менше, ніж на 2022 рік, коли бюджет НСТУ склав 1 млрд 871 млн 276,7 тис грн.
Ілюстрації: сайт corp.suspilne.media