Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів з держбюджету для НСТУ

Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів з держбюджету для НСТУ

17:18,
27 Квітня 2020
2964

Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів з держбюджету для НСТУ

17:18,
27 Квітня 2020
2964
Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів з держбюджету для НСТУ
Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів з держбюджету для НСТУ
Кабмін прийняв постанову, що відкриває дорогу до виплати боргу НСТУ «Євроньюзу».

Кабінет Міністрів на засіданні 24 квітня 2020 року прийняв постанову «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Документ, розроблений Міністерством культури та інформаційної політики України, дозволяє НСТУ погасити протягом 2020 року на підставі рішення суду заборгованість перед акціонерним товариством «Євроньюз», в тому числі сплатити виконавчий збір та інші витрати виконавчого провадження.

У Кабміні заявили, що розблокували рахунки НСТУ. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія повідомив Суспільному, що постанова уряду відкриває дорогу до виплати боргу, але бюрократичні процедури щодо розблокування рахунків мовника можуть затягнутися.

Наразі рахунки ПАТ «НСТУ» залишаються заблокованими, оскільки окрім цієї постанови потрібно здійснити низку бюрократичних заходів, зокрема, змінити паспорт бюджетної програми. За словами голови правління Зураба Аласанії, для того, щоб змінити паспорт бюджетної програми треба знову подати документи в Мінкульт і Мінфін. Якщо всі ці відомства його погодять, можливо буде сплатити борг «Євроньюзу». Голова правління не може спрогнозувати, коли саме це станеться і коли рахунки нарешті будуть розблоковані.

Наразі рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг держави компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

6 березня 2020 року стало відомо, що уряд України пропонує в умовах пандемії переглянути держбюджет і скоротити фінансування НСТУ на 480 млн грн (в ЗМІ також з'являлася інформація, що хочуть скоротити на 750 млн грн).

30 березня Верховна Рада його не підтримала. 

Суспільний мовник просить уряд не зменшувати видатків на діяльність НСТУ у 2020 році та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури.

На захист збереження фінансування НСТУ виступили Медіарух і Рада при президентові, Незалежна медійна рада.

За ними на підтримку повноцінного фінансування Суспільного мовника також виступили Європейська мовна спілка, Офіс Ради Європи в Україні, Представництво ЄС в Україні, посольства США, Німеччини, Великої Британії, Швеції і Японії та організації нацспільнот.

13 квітня 2020 року Верховна Рада проголосувала за новий бюджет, де на Суспільне передбачено 1 мільярд 533 мільйони гривень.  Бюджет телерадіокомпанії скоротили на 178 мільйони 310,7 тисяч гривень. Також із цієї суми НСТУ має сплатити борг  компанії «Євроньюз».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду