Потураєв вважає слушною нову модель фінансування НСТУ

Потураєв вважає слушною нову модель фінансування НСТУ

12:11,
13 Серпня 2019
4788

Потураєв вважає слушною нову модель фінансування НСТУ

12:11,
13 Серпня 2019
4788
Потураєв вважає слушною нову модель фінансування НСТУ
Потураєв вважає слушною нову модель фінансування НСТУ
Новообраний народний депутат від «Слуги народу», політолог, радник команди президента Володимира Зеленського Микита Потураєв вважає слушною пропозицію про те, щоб Національна суспільна телерадіокомпанія України фінансувалася за рахунок ренти за користування радіочастотним ресурсом, яку вже сплачують до держбюджету мобільні оператори й телерадіомовники.

Про це Микила Потураєв сказав в інтерв’ю «Детектору медіа».

«Я вважаю, що це була слушна пропозиція, щоб зафіксувати за Суспільним певний відсоток від певного податку, в даному випадку йдеться про певний збір. Не бачу в цій ідеї нічого такого ризикованого або поганого. Так буде стабільніше. Тому я думаю, що розглянемо найближчим часом, яке рішення буде оптимальним для Суспільного», – зазначив він.

Пан Потураєв думає, Суспільне має погодити з акціонерами (Кабміном і Держкомтелерадіо) бізнес-план на рік.

«Цьому має передувати спокійна, відверта розмова про те, що заважає реформі. Визначити, що заважає, а потім його виправити, щоби перестало заважати. Якби в нас суспільне мовлення існувало раніше, якби Віктор Андрійович Ющенко свого часу не боявся його створити, зараз, можливо, ми не мали би проблем із Медведчуком. Тому що якби ми мали потужного Суспільного мовника, з аудиторією, яка би йому довіряла, який би мав частку телеаудиторії 10 % або, щонайменше, 5 %, то ні в кого не було би спокуси лізти в інформаційний простір. Тому що ясно було би, що з таким Суспільним мовником конкурувати неможливо. І ми би не мали проблем із медведчуківськими каналами, які маємо саме через слабкість Суспільного мовника. Саме через те, що він запізно був організований та наразі має жалюгідні рейтинги», – сказав він.  

Микита Потураєв вважає, що якщо мати проєкт, все прорахувати, то можна збільшити рейтинги, це дозволить боротися з медведчуківськими каналами, і виграти цю битву.

Нагадаємо, раніше він сказав, що вважає, що Суспільному мовнику бути, що НСТУ буде належним чином профінансована, але має боротися за аудиторію, рейтинги є важливими.

Зазначимо, що у держбюджеті на 2019 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено 1 млрд грн, що складає приблизно 57 % від суми, яка передбачена законом і мала би в 2019 році становити не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,818 млрд грн.

У зв'язку з недофінансуванням НСТУ у 2018-2019 роках експерти Ради Європи розробили кілька варіантів фінансування НСТУ, у квітні 2019 року Мортен Енберг та експерти Ради Європи презентували їх у Комінеті свободи слова і Бюджетному комітеті.

Ознайомитися з повним текстом нової моделі фінансування НСТУ можна тут. Один із найоптимальніших варіантів нової моделі фінансування Суспільного мовника — за рахунок ренти (збору) за користування радіочастотним ресурсом. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала би від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. 

Фото: Олексій Чумаченко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду