Суспільне мовлення в Україні треба розвивати, це факт – Дмитро Разумков

Суспільне мовлення в Україні треба розвивати, це факт – Дмитро Разумков

00:26,
27 Червня 2019
4941

Суспільне мовлення в Україні треба розвивати, це факт – Дмитро Разумков

00:26,
27 Червня 2019
4941
Суспільне мовлення в Україні треба розвивати, це факт – Дмитро Разумков
Суспільне мовлення в Україні треба розвивати, це факт – Дмитро Разумков
Лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков вважає, що Суспільне мовлення треба розвивати з точки зору менеджерських функцій, фінансових вливань і контенту, який виходить.

Про це Дмитро Разумков сказав під час програми  «Персона ґрата», яка вийшла на «Українському радіо» 27 червня. Ведучими програми були Світлана Мялик та Дмитро Хоркін.

Дмитро Хоркін запитав Дмитра Разумкова, як партія «Слуга народу» ставиться до необхідності в українському медіапросторі Суспільного мовлення, яке має бути рівновіддаленим, незаангажованим, яким воно зараз є на прикладі «Українського радіо».

«Важливо, коли є незалежний медіаресурс. Ми всі розуміємо, що великі канали чи медіаресурси залежать від тих чи інших великих бізнесменів. Коли є ресурс, який може бути об’єктивним, незалежним, рівновіддаленим від усіх, це однозначно "плюс". Те, що його треба ще розвивати, це факт. І з точки зору менеджерських функцій, і з точки зору фінансових вливань, і з точки зору контенту, який виходить. Це довготривалий процес, я розумію, що це швидко не відбудеться. Мені здається, обрано правильний шлях, який повинна пройти українська держава у тому числі», – сказав він.

Лідер партії «Слуга народу» зазначив, що «хотілося би, щоб рейтинг таких медіаресурів тільки виростав. Це буде правильно, і в тому числі позитивно впливатиме на національні інтереси, національну безпеку».  

Дмитро Хоркін нагадав, що НСТУ уже два роки недофінансовується, на що Дмитро Разумков відреагував: «Поки це питання не до нас. Думаю, коли ми зустрінемося через якийсь проміжок часу,  я уже більш компетентно зможу відповідати на ці запитання, у тому числі використовуючи конкретні цифри».

Зазначимо, що за результатами соціологічного дослідження групи «Рейтинг»
«Моніторинг електоральних настроїв українців (20-24 червня 2019 року)», яке опублікували 26 червня, лідером електоральних симпатій серед політсил залишається партія «Слуга народу». 

Партію так названо за однойменним українським російськомовним комедійним серіалом (з 2015-го) та фільмом (2017 року) виробництва студії «Квартал-95». У січні 2019 року партія «Слуга народу» фактично висунула Володимира Зеленського кандидатом у президенти України на президентських виборах 2019 року, хоча формально у списку він йшов як безпартійний, йдеться у «Вікіпедії».

Нагадаємо, радник команди президента України Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв сказав, що нова влада буде підтримувати Суспільне мовлення, зацікавлена у рейтингах каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) та належному бюджеті.

Проте  в інтерв’ю «Детектору медіа» співвласник студії «Квартал 95» Борис Шефір сказав, що «потрібен державний український канал. Не тільки суспільний. На нього слід виділити хороші гроші. Щоб він працював як ОРТ («Перший канал». - Ред.)». За його словами, «суспільне мовлення має бути. Але крім нього повинен бути і державний канал. А суспільний мовник не повинен фінансуватися державою. На те він і суспільне, щоб фінансуватися суспільством… Держава може стати поганим посередником. А народ поганим не буває. Тому давайте йому безпосередньо дамо фінансувати суспільне мовлення».

Фото: Фейсбук-сторінці Світлани Мялик

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду