Правління Суспільного готує антикризові заходи: економити доведеться Центральній дирекції

Правління Суспільного готує антикризові заходи: економити доведеться Центральній дирекції

13:40,
21 Вересня 2018
7283

Правління Суспільного готує антикризові заходи: економити доведеться Центральній дирекції

13:40,
21 Вересня 2018
7283
Правління Суспільного готує антикризові заходи: економити доведеться Центральній дирекції
Правління Суспільного готує антикризові заходи: економити доведеться Центральній дирекції
Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України готує антикризові заходи, щоб зекономити кошти і виконати найнеобхідніші фінансові зобов’язання до грудня 2018 року, через недофінансування Суспільного мовлення.

Цю інформацію сайту «Суспільне. Детектор медіа» підтвердила директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко.

«Телерадіокомпанія катастрофічно недофінансована цього року. Для НСТУ виділено лише половину від необхідного й гарантованого законом бюджету. Удвічі врізане фінансування не залишає Суспільному необхідних коштів для нормальної роботи телерадіокомпанії. Зокрема, для всіх каналів Суспільного потрібно 330 млн грн на оплату усіх видів трансляції протягом року; близько 139 млн грн на капітальні видатки; 50 млн грн на комунальні платежі, а також 31 млн грн. податку на землю. Ще 744 млн грн на рік необхідно для оплати праці співробітників НСТУ. Виробництво контенту та забезпечення життєдіяльності компанії потребують видатків у сумі 150 млн грн та 72 млн грн відповідно. Таким чином дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 млн грн. Наразі правління телерадіокомпанії розглядає усі можливі антикризові заходи, шукає способи збільшення доходів компанії та cпособи економії коштів, проте жодних конкретних рішень поки не прийнято», – розповіла вона про кризову ситуацію у компанії.

Один із членів правління на правах анонімності розповів сайту «Суспільне. Детектор медіа», що правління НСТУ має в планах у понеділок, 24 вересня, провести засідання, на якому швидше за все приймуть рішення щодо остаточного варіанту антикризових заходів до кінця 2018 року.

За словами Вікторії Сидоренко, наразі тривають підрахунки, за результатами яких члени правління НСТУ визначатимуть подальші кроки функціонування компанії у критичний період.

Вона підтвердила, що 20 вересня відбулася зустріч топ-менеджерів НСТУ з колективом, на якій обговорювали загрозливу ситуацію для Суспільного. Пані Сидоренко зазначила, що інформація, яку оприлюднив сайт «The Бабель», це один із антикризових варіантів, який розглядається і був озвучений на зустрічі з колективом, але на сьогодні ще нічого не затверджено.

За інформацією «The Бабель», працівникам НСТУ озвучили такий антикризовий варіант: не приймати нових працівників з 1 жовтня, запровадити триденний робочий тиждень у грудні, відправити у відпустки за власний рахунок у листопаді керівників на 10 днів, усіх інших — на 8. Крім цього обговорювали можливість повернення в ефір програми платних привітань, припинення мовлення одного з каналів, повернення в ефір політичної реклами, призупинення виробництва програм, крім новин.

Із власних джерел сайту «Суспільне. Детектор медіа» відомо, що жорстка економія чекає на Центральну дирекцію компанії. У правлінні НСТУ обговорюють варіанти, щоб антикризові заходи не зачепили філії Суспільного та «Українське радіо», які й так останні півтора року працюють в режимі економії без надбавок і премій для співробітників.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Проте Кабінет Міністрів України, який розробляв проект закону про державний бюджет на 2018 рік, запропонував виділити 990 млн грн, мотивуючи недофінансування браком бюджетних коштів. Парламентський бюджетний комітет вирішив, що 990 млн грн для НСТУ забагато і зменшив суму до 776 млн грн. Саме таку редакцію бюджету й ухвалила Верховна Рада.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово обіцяв ініціювати зміни до бюджету, щоб збільшити фінансування НСТУ на 200 млн. Однак на сьогодні Суспільне мовлення не отримало жодних додаткових коштів.

Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. В усіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення, низка нових програм і проектів заморожені на стадії ідеї, працівники НСТУ не задоволені рівнем заробітної плати, який не співмірний з навантаженням.

У лютому 2018 року програмний директор ГО «Детектор медіа», секретар наглядової ради НСТУ, експерт РПР з питань медіа реформи Вадим Міський та консультанти Ради Європи Юрій Джигир і Катерина Майнзюк презентували нову модель фінансування Суспільного мовлення в Україні. Вони підготували аналітичну записку, в якій наголосили, що оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента.

У квітні 2017 року наглядова рада НСТУ одноголосно схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ, а голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг заявив, що офіс Ради Європи підтримує експертизою та консультаціями розробку нової моделі фінансування Суспільного мовлення та закликав українську владу подумати про зміну моделі фінансування.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду