Нова схема продажу реклами на Суспільному: знижки, націнки та поспотові продажі регіональних каналів

Нова схема продажу реклами на Суспільному: знижки, націнки та поспотові продажі регіональних каналів

16:12,
8 Жовтня 2018
5493

Нова схема продажу реклами на Суспільному: знижки, націнки та поспотові продажі регіональних каналів

16:12,
8 Жовтня 2018
5493
Нова схема продажу реклами на Суспільному: знижки, націнки та поспотові продажі регіональних каналів
Нова схема продажу реклами на Суспільному: знижки, націнки та поспотові продажі регіональних каналів
Директор департаменту з комерційної діяльності Суспільного Юрій Слободянюк – про нову схему продажів реклами, яку НСТУ презентувала рекламним агенціям

4 жовтня менеджери Національної суспільної телерадіокомпанії України презентували рекламним агенціям нову схему продажів реклами на телеканалах і радіостанціях НСТУ. Про це повідомила прес-служба НСТУ.

Учасникам зустрічі представили зміни в Положенні про засади рекламної та спонсорської політики на телерадіоканалах і платформах НСТУ, пов’язані з антикризовими заходами компанії.

Голова правління Зураб Аласанія, якого цитує прес-служба, сказав, що вся реклама, яка потраплятиме в ефір телерадіоканалів НСТУ, не суперечитиме принципам Суспільного мовника. Таку рекламу виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв назвав «екологічною»: у ній не буде реклами деяких видів БАДів, телемагазинів та проектів, за якими стоять політики чи політичні сили.

Також представникам рекламних агенцій презентували нову програму розміщення реклами, яка працює на Суспільному з 1 жовтня. «Тепер агенція може дистанційно обрати будь-який телеканал Суспільного, сітку мовлення, завести клієнта, розмістити рекламу, вивантажити її в загальний план із цінами й автоматичним обрахунком вартості», – сказав директор департаменту з комерційної діяльності Юрій Слободянюк.

Детальніше про нову комерційну політику та систему продажів реклами НСТУ «Детектор медіа» розпитав Юрія Слободянюка.

Юрію, у чому полягає ваша нова схема продажу реклами?

– Ми переходимо в нову систему координат, за якою вже давно працює ринок. Ми встановили нові ціни і нові умови для ринку та рекламних агентств. У нас досить великий медійний ресурс, ми привели його до системи знижок, яка залежить від бюджету клієнта.

Вартість реклами для кожного рекламодавця залежатиме від того, яку суму він планує витратити на наших каналах. Якщо він витрачає 5 мільйонів, то ціна для нього буде значно нижчою, ніж для того, хто витратить 10 тисяч гривень.

Тобто це та сама система, за якою працюють великі сейлз-хаузи?

– Так. Але в нас вона трохи простіша. Окрім знижок ми маємо націнки, які залежать від сезонів. Сезонність має свій алгоритм, найбільше коштів рекламодавець витрачає навесні та восени, менше – влітку та взимку. Тому в нас націнки на наш прайс навесні та восени.

Які у вас базові знижки?

– Це агентська знижка, пакетна знижка (вона працює, коли рекламодавець бере від п’яти наших телеканалів, у тому числі й регіональних). Є загальна знижка на бюджет, про яку я вже казав, вона прогресивна: чим більший бюджет – тим більша знижка. Також у нас є додаткова знижка, залежно від лояльності рекламодавця. На це впливає, скільки часу він з нами працює. Також ми будемо намагатися залучати мережевих клієнтів для наших регіональних каналів.

Як ви будете виводити на регіональні канали мережевих клієнтів?

– Мережевих клієнтів у нас не було взагалі в регіонах, бо регіональні телеканали не моніторяться і не беруть участі у вимірюваннях Nielsen. Тому зараз ми будемо пропонувати їм продажі по спотах.

На які результати ви розраховуєте після запровадження такої системи?

– Наша система буде зручною насамперед для рекламодавців. Ми в усі регіони поставили програмне забезпечення для розміщення реклами. Тепер будь-яке рекламне агентство може її встановити, відкрити будь-який канал і розмістити там рекламу одразу після того, як вони отримають від нас ціни. Для цього не потрібно надсилати медіаплани тощо. Вони мають конкретну ціну за вихід – 30-секундний спот. Це простий і швидкий механізм для рекламодавців, бо в нас 23 телеканали.

На яких рекламодавців ви орієнтуєтесь?

– У нас зрозумілий для ринку шоп-лист по всіх регіонах. Клієнт може отримувати середню вартість на всі телеканали. Ми сподіваємось на підтримку регіональних компаній великими клієнтами. Якщо якась компанія, умовно кажучи «Фокстрот», має акції для клієнтів у своїх магазинах в Одесі, їм не потрібно купувати рекламу на загальнонаціональних каналах, і їм будуть цікаві регіональні. Ми розраховуємо на рекламодавців, які мають розгалужені мережі або на великих мережевих рекламодавців, які мають широку аудиторію «18-54» або «18+». Це FMCG-бренди.

Чи цікавлять вас місцеві рекламодавці?

– Звісно, цікавлять. Але якщо говорити про них, то це не системне розміщення. Вони не є нашими бюджетотворчими клієнтами. Це точкове тимчасове розміщення, адже середній та малий бізнес у нашій країні ще не дуже міцний. Ми відводимо 30% часу місцевим рекламодавцям та 70% – великим клієнтам.

З 1 жовтня 2018 року ця система вже запрацювала. Чи є перші результати?

– Ми розпочали пробний проект з одним великим рекламодавцем. Але поки не хочу його розкривати. Спершу треба подивитись на цей процес з точки зору механіки, а далі оцінювати, вийшло це в нас чи ні.

З якими агентствами ви працюєте?

– Аrena/MediaExpert, починаємо співпрацю з Media Systems. Також є дрібні локальні агентства, які періодично розміщують у нас рекламу.

Якою була реакція агентств після вашої презентації?

– Дуже хороша. Ми зібрали всі агентства, тому що ринок не знав про наші регіональні можливості, про те, які ресурси ми можемо запропонувати. А наступного року буде багато політичної реклами, ресурс буде обмежений для комерційної реклами. Тому наші ресурси будуть цікавими для комерційних рекламодавців.

Також вони дізналися про наші знижки, бонусні агентські відсотки. Їх здивувало, що ми вже зробили систему розміщення, ми рухаємось до ринку.

Яку інфляцію ви розглядаєте для рекламодавців на наступний рік?

– Поки що ми про це не думали. Але середня інфляція на ринку від тих гравців, які задають тон (переважно це StarLightMedia, які мають 60% ринку) – від 40-50%. При тому, що раніше на регіональних телеканалах у нас не було реклами мережевих клієнтів, думаю, це буде десь на рівні 15-20%.

Фото: Анастасія Мантач

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду