Верховна Рада не підтримала зміни до бюджету на 2020 рік, де на НСТУ виділили 1,5 мільярд гривень (ДОПОВНЕНО)

За проєкт закону про внесення змін до Закону про бюджет на 2020 рік проголосували 223 народні депутати, рішення не прийнятоДля ухвалення рішення необхідні мінімуму 226 голосів.

Голосування відбувалося без обговорення. Народні депутати України працювали у сесійній залі в масках і рукавичках.

Народні депутати підтримали пропозицію про направлення до комітету для підготовки на повторне перше читання проєкт закону про внесення змін до Закону про державний бюджет на 2020 рік. Це рішення підтримали 273 депутати.

Також 240 народних депутатів проголосували за скорочення строків підготовки документу до повторного розгляду.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що 29 березня уряд переглянув фінансування Національного суспільного телебачення України. «Додатково виділено 300 млн грн (1,5 млрд грн)», – зазначив Денис Шмигаль. 

У проєкті закону, який Верховна Рада не підтримала на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України – передбачено 1,5 млрд грн, скорочено на 178 млн грн. 

Нагадаємо, на фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії в 2020 році в держбюджеті України було закладено 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, що на 300 млн грн менше, ніж передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Наразі рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг держави компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

26 березня 2020 року стало відомо, що уряд України пропонує в умовах пандемії переглянути держбюджет і скоротити фінансування НСТУ на 480 млн грн (в ЗМІ також з'являлася інформація, що хочуть скоротити на 750 млн грн).

27 березня Суспільне звернулося з відкритим листом до Кабміну з проханням не зменшувати фінансування, в іншому випадку Україна може залишитися без суспільного мовника.

Медіарух закликав не знищувати Суспільне мовлення радикальним скороченням бюджету.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України рекомендує Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України не допустити суттєвого скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, яке спричинило б зупинку роботи каналів Суспільного мовлення.

29 березня США, ЄС, Японія та Великобританія виступили зі спільною заявою на підтримку Суспільного. 

Також організації національних спільнот в Україні висловлюють занепокоєння щодо наміру Кабінету міністрів скоротити фінансування Суспільного мовника.

29 березня Денис Шмигаль заявив , що Кабінет Міністрів виділяє на фінансування НСТУ виділяє 1,2 млрд. грн і вважає, що запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного. При тому голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що з телерадіокомпанії хочуть стягнути борг держави перед «Євроньюз» і тоді залишиться не обіцяні урядом 1,2 млрд, а 0,86 млрд. 

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський наголосив, що такі бюджетні зміни стануть смертельними для НСТУ. Він написав рекомендації, яким має бути мінімально-необхідний бюджет НСТУ в 2020 році.

30 березня ЄМС закликала Кабмін не скорочувати фінансування НСТУ.

30 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Національній суспільній телерадіокомпанії України додатково виділено 300 млн грн, тобто бюджет Суспільного становитиме у 2020 році 1,5 млрд грн.

comments powered by Disqus