osvita.mediasapiens.ua

Телеканал ЛОТ погрожують спалити разом із журналістами – Андрій Шаповалов

Після того як журналіст телеканалу ЛОТ Владислав Кравець оприлюднив сюжет під назвою «"Разборки" северодонецких садоводов», йому почав телефонувати голова правління садівництва «Лісне» Олексій Тютюник із погрозами «вивести і розібратися» з ним, а тоді спалити канал разом із журналістами, розповів сайту «Суспільне мовлення» Андрій Шаповалов.

Він додав, що знімальна група ЛОТ вияснила, що гроші, які були зібрані Олексієм Тютюником із членів садівництва «Лісне», пішли не туди, куди потрібно.

За словами директора каналу, коли Владислав Кравець перестав брати трубку, Олексій Тютюник почав телефонувати із тими ж погрозами іншим редакторам і журналістам у редакцію.

«Не знаю, наскільки серйозно сприймати ці погрози. Та такими словами розкидатися, я вважаю, не варто. Я можу припустити по його зовнішньому вигляді і манері спілкування, що він може прийти і підпалити. Юрист готує заяву до поліції. Треба відреагувати на цю справу, ризикувати журналістами не можу собі дозволити», – сказав пан Шаповалов.

У репортажі журналіст цитує слова жінки із садівництва, що «всім, хто не згоден з його рішеннями, голова садівництва відключає електрику, і погрожує спалити будинок».

«У нього це нав’язлива думка, має такі фобії, він постійно це говорить. У сюжеті йде мова про дрібні гроші, не вказана сума, та для цих людей копійки – це великий бюджет. Не хотілося б бути останньою ланкою, на якій він це реалізує. Сподіваюся, поліція з ним поговорить», – пояснив Андрій Шаповалов.

Директор телеканалу переконаний, що ЛОТ не має ворогів завдяки тому, що дотримується журналістських стандартів, завжди подає баланс думок тощо.

«У нас небагато ворогів, тому цей прецедент мене насторожив і вивів із рівноваги. Я розумію, на якій ми території живемо, я надаю слову велику вагу. Все, що ми робимо і говоримо, подаємо максимально об’єктивно. Ми – суспільне мовлення, яке стоїть на стражі», – зазначив пан Шаповалов.

Нагадаємо, в липні 2014 року терористи захопили будівлю державної телерадіокомпанії на території Луганська. Телерадіокомпанія змушена була припинити свою діяльність. ЛОТ відновила мовлення з Северодонецька  в квітні 2015 року.  За перший рік мовлення було вибудовано нову сітку, запущено прямоефірні випуски новин, створено низку програм власного виробництва.

comments powered by Disqus