Олександра Кольцова назвала п’ять аргументів, чому дитяче «Євробачення» потрібне Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Олександра Кольцова назвала п’ять аргументів, чому дитяче «Євробачення» потрібне Україні
У себе на сторінці у Facebook вона написала «кілька аргументів "за"».
«- Нам, як суспільству, бракує історій успіху і боротьби за результат змалку. Ми маємо демонструвати дітей-рольових моделей – творчих, зосереджених, амбіційних та працьовитих.
- В українському медійному просторі мало дитячих пісень, аж надто – рідною мовою.
- Це хай невеличкий, але важливий елемент культурної дипломатії - про Україну не так часто згадують у позитивному контексті світові ЗМІ. І Дитяче Євробачення, при всій неочевидності, – гарний привід нагадати про нас. Не гірше за книжкові ярмарки, стрибки з трампліна (цього року золота медаль, нагадую) та Dakha Brakha. Ви ж так любите розмови про співочу країну?
- Це продукт для сімейного перегляду: безпечний, позитивний, такий, що долучає нас до європейської родини (зараз вже 14 країн анонсували свою зацікавленість у конкурсі) та дозволяє дитині зазирнути за межі власних уявлень про свої "можу" та "вмію"
- Дуже неочевидний для глядача, але істотний нюанс для шоубіз-середовища – Дитяче Євробачення – не просто конкурс талановитих дітей та боротьба амбіцій батьків, це кузня кадрів нових продюсерів і зірок», – зазначила Олександра Кольцова.
За її словами, нові кадри є добрими для індустрії. «Це робочі місця та бюджети для тих, хто обслуговував учасників у передконкурсному етапі та подальшому професійному житті: цим дітям і виконавцям потім хтось писав та аранжував пісні, ставив номери, знімав кліпи, займався їх промо. Врешті, оскільки країна може приймати дитячє Євробачення, незалежно виграла вона чи ні, це потенційна можливість для бізнесу і втрачені можливості для нього в сезоні 2019/20», – написала вона.
Олександра Кольцова підкреслила в ефірі на телеканалі «Прямий», що в НСТУ немає коштів, щоб сплатити щорічний внесок до Європейської мовної спілки – 19 млн грн. Членський внесок є однією з обов’язкових умов для отримання права транслювати різноманітні міжнародні розважальні та спортивні події, зокрема і «Євробачення».
Вона зачинала, що саме «Євробачення» не є дуже дорогим, особливо зважаючи на те, що цього року воно відбуватиметься в Білорусі. Однак мовник усе одно не може собі дозволити цих витрат, адже потрібно не тільки відправити на конкурс делегацію від України, а й провести відбіркові тури, а також сплатити внесок власне за «Євробачення».
За її інформацією, через нестачу коштів НСТУ змушена відмовитися від трансляції літнього Чемпіонату з легкої атлетики в Берліні, під загрозою майбутня Олімпіада та покупка прав на ЧМ світу з біатлону 2018/19. «Якщо наступного року нам також виділять половину обіцяного бюджету, то ми можемо не дочекатися й дорослого Євробачення» – сказала вона на телеканалі.
Нагадаємо, вперше з 2006 року Україна не має можливості відправити свого представника на щорічний телевізійний конкурс – дитяче «Євробачення». Причиною відмови від участі у пісенних змаганнях є недофінансування на 50 % Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка як член Європейської мовної спілки щороку забезпечує участь України в «Євробаченні».
Підкреслимо, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2 % видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.
Фото надане прес-службою НСТУ