Зураб Аласанія вимагатиме повернути арештовані 15 млн євро гарантій за проведення «Євробачення-2017»

Він пояснив, що НСТУ не цікаво, хто став ініціатором арешту, повідомляє «Українська правда».

«Нам мають повернути гроші, і ми будемо цього вимагати», – додав Зураб Аласанія.

На його думку, не має підстав вважати, що причиною інциденту може бути позов каналу Euronews.

26 червня Deutsche Welle повідомило, посилаючись на власні джерела, що причиною арешту міг бути позов телеканалу Euronews до НСТУ через те, що у 2014 році НСТУ ініціювала припинення співпраці з Euronews, після чого телеканал вимагав стягнути з тодішнього НТКУ, а нині НСТУ неустойку в розмірі 10,59 млн євро. У Європейській спілці мовників виданню зазначили, що вони не є ініціатором блокування коштів. «Процедура накладення арешту ініційована не Європейською мовною спілкою, а третьою стороною, яку ми намагаємось встановити», – зазначили у письмовій відповіді на запит  DW.

Нагадаємо, 15 млн євро страхових, які виділив уряд України у випадку можливих зауважень від Європейської спілки мовників щодо «Євробачення-2017», заморожені на рахунку в Женевському банку.  Підстави для арешту та його ініціатор названі не були. НСТУ найняла юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з’ясувати всі обставини справи та визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства.

Додамо, 19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником  НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн.

Судовий позов тягнеться з 12 травня 2015 року, коли Euronews подало до Господарського суду міста Києва позов про стягнення з НТКУ 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн, простроченого ліцензійного платежу за ліцензійним договором від 21 жовтня 2010 року.

Фото: Олексій Тимченко

comments powered by Disqus