Суспільне покаже прем'єру проєкту «Видимий ворог» про окупацію росіянами Чорнобиля

Суспільне покаже прем'єру проєкту «Видимий ворог» про окупацію росіянами Чорнобиля

12:04,
26 Квітня 2023
1953

Суспільне покаже прем'єру проєкту «Видимий ворог» про окупацію росіянами Чорнобиля

12:04,
26 Квітня 2023
1953
Суспільне покаже прем'єру проєкту «Видимий ворог» про окупацію росіянами Чорнобиля
Суспільне покаже прем'єру проєкту «Видимий ворог» про окупацію росіянами Чорнобиля
Уже вдруге Чорнобильська зона зіштовхується з ворогом, але тепер цей ворог видимий — це російські окупанти.

У середу, 26 квітня, на платформах Суспільного мовлення відбудеться прем’єра документального проєкту Євгенії Подобної «Видимий ворог» про окупацію Чорнобильської зони російськими військами на початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє Суспільне.

26 квітня прем’єра проєкту власного виробництва відбудеться на різних платформах Суспільного:

24 лютого 2022 року на територію Чорнобильської зони відчуження зайшли окупаційні війська РФ. Вони захопили Чорнобильську АЕС, тримаючи в полоні працівників станції, займалися мародерством. Сама зона їм була потрібна як транзитна територія для подальшого просування на Київ.

Проєкт авторки Євгенії Подобної розповість, якою насправді була окупація зони відчуження військами РФ. Творча група проєкту намагалася встановити хронологію подій 24 лютого та зібрала спогади безпосередніх свідків подій — співробітників зони відчуження, самопоселенців, прикордонників та загону рятувальників, що провели весь період окупації в Чорнобилі. 

«Я дуже рада, що нам вдалося розповісти історію чорнобильських рятувальників, — говорить авторка проєкту Євгенія Подобна. — Це хлопці, які виконували свої службові обов’язки з гідністю та честю. Вони розповіли, що добровільно залишилися в Чорнобилі, аби у випадку обстрілів, аварій і будь-яких інших надзвичайних ситуацій оперативно їх ліквідовувати. Це 57 надзвичайно мужніх та відважних людей. У багатьох із них родичі були або в окупації, або в містах, які активно обстрілювалися ворогом. Упродовж окупації вони здійснили близько 10 виїздів на гасіння пожеж. При цьому не розуміючи, чи будуть обстріли, чи не розстріляють їх росіяни дорогою,  чи не підірвуться десь на міні».

Також у проєкті розказано історії місцевих жителів зони відчуження:

«Ще одна героїня проєкту — корінна мешканка Чорнобиля пані Галина. Вона мама двох синів, які були вимушені річкою евакуюватися в інше село на човні. Вони хотіли піти у військкомат, але оскільки мости вже були підірвані — неможливо було пройти повз росіян на підконтрольну територію. Тож вони перебули окупацію в одному з відселених сіл, а після деокупації пішли до військкомату. Один з них зараз воює під Бахмутом», — розповідає Євгенія Подобна.

Локаціями для зйомок стали місто Чорнобиль, територія асфальтного заводу, де був один з укріпрайонів окупанта, та район села Оташів.  

Нагадаємо, 26 квітня, у День пам’яті Чорнобильської катастрофи, телеканал «Суспільне Культура» покаже низку тематичних проєктів, серед них —  три документальні проєкти «Радіо Свобода».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду