Світлана Остапа: «У програмі Чернотицького мені подобається концепція регіонального мовлення»

Світлана Остапа: «У програмі Чернотицького мені подобається концепція регіонального мовлення»

22:07,
30 Квітня 2021
7014

Світлана Остапа: «У програмі Чернотицького мені подобається концепція регіонального мовлення»

22:07,
30 Квітня 2021
7014
Світлана Остапа: «У програмі Чернотицького мені подобається концепція регіонального мовлення»
Світлана Остапа: «У програмі Чернотицького мені подобається концепція регіонального мовлення»
Вона також назвала гарною ідеєю створення ОТТ-платформи.

Голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа сказала, що у програмі розвитку новообраного голови правління Миколи Чернотицького їй подобається концепція регіонального мовлення та розширення платформ.

Про це вона сказала під час експертної дискусії «Ефективні шляхи впровадження стратегії розвитку Суспільного мовлення в Україні», яка відбулася в онлайн-форматі 30 квітня.

Вона зазначила, що Микола Чернотицький запропонував оновити й розширити концепцію регіональнго мовлення.

«Окремі представники нинішньої влади вимагали у попередні роки взагалі закрити філії. Сказали, що це гроші на вітер», – нагадала голова наглядової ради.

За її словами, коли у філіях почалися процеси оптимізації, то був спротив, колективи створили комітети захисту регіонального мовлення, щоб не знищували регіональне мовлення. Але це не було знищення, у результаті оптимізації власне виробиництво скоротили до однієї години.

«Тепер Микола Чернотицький пропонує розшити регіональне мовлення, збільшити географію. Зараз географічно усі філії привязані до областей. Він пропонує створити корпункти у великих обєднаних територіальних громадах і районних центрах. Кореспонденти могли б швидко і оперативно надавати інформацію з тих місць. Це прив’язка до реформи децентарлізації, і мені здається, що це дуже хороша ідея», – поділилася пані Остапа.

Також вона відзначила заплановане у програмі розвитку Миколи Чернотицького розширення платформ, зокрема створення ОТТ-платформи.

Секретар наглядовї ради НСТУ Вадим Міський також зазначив, що  реорганізація регіонального мовлення – добра ідея. За його словами, це буде новиний канал, який буде затребуваний.

Микола Чернотицький розповів, що розвиватиме роботу з новими аудиторіями, посилюватиме напрям диджиталу й робитиме системні речі для виробництва якісного контенту. 

Щодо втілення своєї програми розвитку НСТУ, Микола Чернотицький сказав, що наразі певні кроки уже зроблені.

«Напрацьований пакет законодавчих змін щодо можливості співпраці з великими копродакшенами на різних умовах, бо наразі такої опції в компанії немає. Щодо фінансування: компанія за 4 роки пройшла жорстку історію з оптимізацією, зменшенням ресурсів. Тепер, якщо ми хочемо говорити про розвиток, — то це відповідне фінансування. 

У нас є затверджена наглядовою радою стратегія до 2022 року, є річні плани, ми рухаємося за ними. І, власне, моя програма — це логічне продовження того, що робиться зараз, але у тривалішій перспективі», – сказав він.

Пана Чернотицького запитали, чи буде збільшено мовлення суспільно-політичних програм.

«Я би спочатку довів до ідеалу ті, що є, а вже потім розширював мовлення», – відповів він.

Нагадаємо, на початку березня 2021 року член правління НСТУ, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький сказав, що у компанії хочуть мати власних журналістів-відеографів у віддалених районних центрах. Спершу відеографи мають розпочати роботу у трьох регіонах.

Експертну онлайн-дискусію організувала «Фундація Суспільність» за сприяння «Інтерньюз-Україна», «Детектора медіа» та Незалежної медійної ради. 

Фото: пресслужби Суспільного 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду