Топ-20 матеріалів про Суспільне за 2020 рік: писати диктант, співати у ліжку і вчитися біля телевізора

Топ-20 матеріалів про Суспільне за 2020 рік: писати диктант, співати у ліжку і вчитися біля телевізора

11:23,
2 Січня 2021
5776

Топ-20 матеріалів про Суспільне за 2020 рік: писати диктант, співати у ліжку і вчитися біля телевізора

11:23,
2 Січня 2021
5776
Топ-20 матеріалів про Суспільне за 2020 рік: писати диктант, співати у ліжку і вчитися біля телевізора
Топ-20 матеріалів про Суспільне за 2020 рік: писати диктант, співати у ліжку і вчитися біля телевізора
Добірка публікацій сайту «Детектор суспільного мовлення» з найбільшою кількістю переглядів за 2020 рік.

Традиції, новаторство і страх перед змінами. Саме так хочеться охарактеризувати 2020 рік, склавши список матеріалів, які стали найбільш популярними серед читачів сайту «Детектор суспільного мовлення». Незмінно перше місце серед новин, які за рік прочитали найкраще, залишається інформація про радіодиктант національної єдності. 

У пандемічному 2020-му ми почали жити за новими правилами, про які дізнавалися насамперед із новин, у тому числі на сайті «Детектор суспільного мовлення». Тож до традиційного радіодиктанту, який відбувся цього року удвадцяте, приєдналися публікації про відеоуроки і представницю України на «Євробаченні-2020» солістку гурту Go-A, яка вступила на онлайн-концерті в піжамі зі свого ліжка.

Не обійшлося без скандалів, побоювання перед змінами у ході реформування Суспільного, ротації проєктів в ефірі.

Топ-10 новин про Суспільне: що там із радіодиктантом, «Євробаченням» онлайн і хто з політиків утік від ведучих Суспільного

1. Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме (понад 42,5 тис. переглядів)

Сайт «Детектор суспільного мовлення» кілька років поспіль публікує всі дані, пов’язані з Радіодиктантом національної єдності. І щороку ці новини набирають найбільшу кількість переглядів. І нас неймовірно тішить, що наші читачі обирають грамотність і єдність.

2. «UA: Перший» та «UA: Культура» оприлюднили розклад відеоуроків для 9-го і 10-го класів (понад 24 тис. переглядів)

Із 6 квітня у будні «UA: Перший» показував уроки для 10 класу, телеканал «UA: Культура» — для 9 класу. А 24 регіональні телеканали Суспільного мовлення показували уроки для 11 класу. До речі, Суспільний мовник транслював найбільшу кількість годин «Всеукраїнської школи онлайн» з-поміж усіх українських телеканалів. Щотижня телеканали «UA: Перший» та «UA: Культура» транслювали по 22 уроки, а регіональні філії Суспільного — 20 уроків, що становило сукупно 32 години на тиждень для учнів старших класів.

3. Оприлюднили текст Радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери» (майже 21,5 тис. переглядів)

«Українське радіо» отримало на свою адресу 13 799 електронних листів із текстом радіодиктанту та 2 тисячі паперових. А текст радіодиктанту тільки на «Детекторі» переглянули понад 21 тис. Це ще раз доводить, що тисячі людей пишуть радіодиктант і примають рішення самостійно перевірити, не надсилаючи його в редакцію «Українського радіо».

4. Під час онлайн-концерту «Євробачення: Європо, запали світло» солістка Go-A заспівала у себе на ліжку (понад 20,5 тис. переглядів)

16 травня відбувся двогодинний онлайн-концент «Євробачення: Європо, запали світло» замість скасованого фіналу «Євробачення-2020». У рамках шоу солістка гурту Go-AКатерина Павленко заспівала зі свого ліжка. Того вечора вона не одна була в піжамі серед музикантів.

5. Пішла з життя журналістка Суспільного Ольга Шеремет (понад 19,5 тис. переглядів)

Журналістці «Українського радіо» та порталу «Суспільне Новини» Ользі Шеремет було 40 років.

6. Журналістку Суспільного відправили у відпустку через поведінку на бекстейджі нацвідбору «Євробачення-2020» (понад 19 тис. переглядів)

На бекстейджі під час фіналу національного відбору конкурсу «Євробачення-2020» Олена Блізнякова випила бокал шампанського, після чого мала пряме включення з місця події. Шефредакторка новин Суспільного Вероніка Бондар наголосила, що Олена Блізнякова сумлінно відпрацювала в прямому ефірі з нацвідбору. Та її вчинок вдарив по репутації НСТУ, журналістку відправили у відпустку.

7. На «Українському радіо» розповіли, яким буде радіодиктант – 2020 (понад 14 тис. переглядів)

Третя новина про радіодиктант у топі. Автор тексту радіодиктанту Іван Малкович тоді порадив, що треба читати популярних авторів, як правильно пишуться їхні прізвища.

8. Народний депутат від «Слуги народу» залишив студію «Зворотного відліку» на Суспільному (понад 10 тис. переглядів)

Народний депутат, член фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук пішов із прямого ефіру після словесної перепалки з ведучою Мирославою Барчук. Зауваження ведучої про те, що треба дотримуватися регламенту, відповідати не більше хвилини і нікого не перебивати, народний депутат сприйняв як погрози.

9. «UA: Перший» покаже власний фільм-розслідування про трагедію в Дрогобичі (майже 11 тис. переглядів)

Це перший документальний фільм-розслідування виробництва команди Суспільного, над яким працювали три місяці. Журналісти дослідили всі документальні хроніки трагедії у Дрогобичі та зібрали 52 години відео- й аудіоматеріалів.

10. Фінал нацвідбору на «Євробачення-2020»: де дивитися, як голосувати та хто з гостей виступить (майже 10 тис. переглядів)

За право представляти Україну на «Євробаченн-2020» у фіналі боролися Krutь із піснею «99», Jerry Heil із піснею Vegan, Gо-A з піснею «Соловей», David Axelrod із піснею Horizon, Khayat із піснею Callforlove і Tvorchi з піснею Bonfire. Упродовж останніх років до фіналу нацвідбору була прикута велика увага, шоу мало чималі рейтинги. У 2021 році ми будемо тільки згадувати з ностальгією про цей фінал, оскільки нацвідбору не відбудеться.

Топ-10 матеріалів: зміни у філіях, на «UA: Першому» та останній ефір на Суспільному від «Ера-медіа»

1. Марта Мольфар і В’ячеслав Соломка: «Нічний ефір — немов кухня, де відбуваються найвідвертіші розмови» (понад 9 тис. переглядів)

У серпні 2019 року Марта Мольфар і В’ячеслав Соломка приєдналися до команди «Українського радіо» та по черзі вели шоу «Нічна вахта». В інтерв’ю Олені Холоденко ведучі розповіли про «золоту еру» Суспільного, гостей студії в піжамах, персонажів радіосеріалів, вік радіоакме та секрети щастя. «“Оргазм” в ефірі — це те, що мені подарувала робота в“Нічній вахті”», – сказав В’ячеслав Соломка про роботу в єдиному нічному шоу на українських радіостанціях.

2. Регіональні канали Суспільного мовлення можуть скоро припинити своє існування по всій Україні (майже 9 тис. переглядів)

Ведуча ранкової програми на каналі «UA: Житомир» Наталія Дехтієвська у своїй колонці описала ситуацію, як обласне телебачення за останні роки стало місцевим телебаченням. На її думку, у 2020 році НСТУ звела його до корпунктів.

3. Микола Чернотицький: Зміни у філіях Суспільного триватимуть увесь рік (майже 7 тис. переглядів)

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький підтвердив в інтерв’ю «Детектору суспільного мовлення» майбутні скорочення штату філій і розповів про те, як працюватиме платформа «UA: Регіони» та якими будуть ранкові програми філій.

4. Посилення інформаційної години аналітикою, оновлені програми для нацменшин, співпраця із продакшенами: яким буде «UA: Закарпаття» у 2020 році (майже 7 тис. переглядів)

Продюсер Закарпатської філії НСТУ Євген Тичина розповів Наталії Толочко про те, як впроваджуватиметься на каналі «UA: Закарпаття» нова Концепція регіонального мовлення на 2020-2021 роки.

5. Ярослав Лодигін: Зміна назви «UA: Перший» на «Суспільне ТБ» – це частина повного перезапуску каналу (понад 6,5 тис. переглядів)

Першого січня 2020 року телеканал «UA: Перший» мав вийти в ефір в оновленому форматі та з новою назвою. Та після півночі перевтілення не сталося – у каналу залишилася стара назва, старий логотип, стара графіка і все інше, уже добре знайоме глядачу. Член правління НСТУ, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін, розповів «Детектору суспільного мовлення», чому анонсований перезапуск не відбувся 1 січня 2020 року та коли ж чекати змін в ефірі.

6. Що буде з регіональним суспільним радіо після скорочення і змін у сітці мовлення (майже 6 тис. переглядів)

На початку 2020 року у філіях НСТУ мали відбутися скорочення працівників і переформатування сіток мовлення регіональних каналів. Найбільші зміни очікувалися на регіональних радіо. Ольга Жук написала про те, як нова радійна концепція регіонального мовлення вплине на життя колективів і регіональний контент.

7. Регіональне Волинське радіо зникне, як і в решті філій (понад 5 тис. переглядів)

Редакторка творчої групи програм радіо «Українського радіо. Луцьк» Волинської філії Суспільного Світлана Мех у своїй колонці зазначила, що після впровадження змін у філіях має залишитися три журналісти на два відрізки мовлення – о 12.10 і 17.10. За її словами, на місці «кроять» на свій розсуд.

8. Цікавинки від Суспільного мовлення для дітей та молоді (понад 5 тис. переглядів)

До Дня захисту дітей програмний директор ГО «Детектор медіа» та секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський опублікував підбірку цікавинок від Суспільного для дітей і молоді. «Дуже шкодую, що цього року через коронавірус не буде “Дитячого Євробачення” та особливо “Євробачення юних музикантів”, для якого Суспільний мовник України вперше мав обрати учасника. В наступні роки доведеться наверстувати!», – написав він.

 9. Нацвідбір на «Євробачення»: фінал, що перевернув усе (понад 5 тис. переглядів)

Борис Бахтєєв у колонці написав, що «Євробачення» — то не спосіб «порвати Європу». Це для кожного співака — спосіб знайти свою аудиторію й своїх фанів у різних країнах.

10. «Ера-медіа» провела на «UA: Першому» останній ефір: що було не так з «Доброго ранку, країно!»? (майже 5 тис. переглядів)

10 липня 2020 року в ефірі «UA: Першого» вийшов останній випуск програми «Доброго ранку, країно!» виробництва «Ера-медіа», що виходила щодня з 6:30 до 9:30. Останні ефіри вийшли «смачними»: про «матюки» голови правління НСТУ Зураба Аласанії, «соросят» з наглядової ради Суспільного, плівки Андрія Деркача і тиск на свободу слова. Ольга Жук описала, що було не так із «Доброго ранку, країно!», через що на Суспільному вирішили не продовжувати договір із продакшном.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду