Микола Чернотицький: Зміни у філіях Суспільного триватимуть увесь рік

Микола Чернотицький: Зміни у філіях Суспільного триватимуть увесь рік

18:02,
17 Січня 2020
8370

Микола Чернотицький: Зміни у філіях Суспільного триватимуть увесь рік

18:02,
17 Січня 2020
8370
Микола Чернотицький: Зміни у філіях Суспільного триватимуть увесь рік
Микола Чернотицький: Зміни у філіях Суспільного триватимуть увесь рік
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, підтвердив майбутні скорочення штату філій і розповів про те, як працюватиме платформа «UA: Регіони» та якими будуть ранкові програми філій.

Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України планує упродовж 2020 року змінити роботу філій. Це стосуватиметься концепцій, контенту, штатного розпису і міжрегіональної співпраці.

«Детектору медіа» відомо з власних джерел, що із Центральної дирекції НСТУ у філії направлено новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (1950). Тобто у філіях будуть скорочення до половини працівників. Микола Чернотицький підтвердив, що в компанії планують зміни штатного розпису, але деталей не розкрив.

За його словами, послідовні зміни у філіях будуть спрямовані насамперед на те, щоб глядач бачив якісні програми, які вироблятимуть як штатні працівники, так і на аутсорсі. І цього року є значно більше можливостей запустити багато нових проєктів про регіони і для регіонів. Для прикладу, бюджет на проєкти на аутсорсі зріс у вісім разів, з 2 млн грн. у 2019 році до майже 16 млн грн. у 2020 році.

Миколо, у філії надійшов новий штатний розпис. Розкажіть більше про нього, що змінюється у структурі?

– Для реалізації нової концепції регіонального мовлення ми дійсно плануємо майбутні зміни штатного розпису.

Ми всі маємо розуміти, що така масштабна зміна процесів роботи регіональних команд займе багато часу, тож поступові зміни, приготування, налагодження співпраці між філіями триватиме увесь цей рік.

Міжрегіональну платформу (систему накопичення та розповсюдження контенту) ми хочемо запустити до кінця 2020 року, до того часу триватимуть наші приготування. Фактично ми хочемо на практиці запустити ці процеси власного виробництва за новою концепцією, побачити як усе працює, скоригувати за потреби.

Як працюватиме платформа «UA: Регіони». Чи це буде один канал, який транслюватимуть по всій Україні?

– Міжрегіональна платформа Суспільного – це цілодобова система розповсюдження контенту. Для глядача конкретного регіонального каналу не з’явиться якийсь інший, новий телеканал Суспільного. Якщо, наприклад, хтось вмикав у Львові свій регіональний суспільний канал «UA: Львів» – то і надалі на тій же кнопці пульту у нього буде вмикатись той самий телеканал.

За задумом, модель «UA: Регіони» нагадуватиме сьогоднішнє «Українське радіо», в якому є суто місцевий контент конкретного регіону, є програми, що виробляються на аутсорсі, є міжрегіональні програми та є час на контент загальноукраїнського масштабу.

Чи будуть ранкові програми у філіях після впровадження змін? Днями стало відомо, що Артем Шелковий, який працював над оновленою концепцією ранкового мовлення у філіях Суспільного, відмовився від цієї роботи і вирішив присвятити свій час Чернігівській філії. Робоча група працює після цих змін?

– Дійсно, Артем вирішив не продовжувати свою роботу над новим ранковим шоу, адже надалі йому довелось би переїздити до Києва, крім того, він хотів би присвятити більше часу питанням філії.

Попри це робота над оновленою концепцією триває, і вже визначено координатора, який продовжить розпочату Артемом роботу, це буде колишній продюсер Житомирській філії Суспільного Володимир Ладижець. За результатом має вийти велике ранкове шоу національного масштабу з кореспондентами у кожній філії, які готуватимуть цікаві історії, робитимуть включення та матеріали для спільного ефіру. До запуску такого нового шоу, ранкові програми можуть виходити у попередньому форматі. Це вже питання окремо до продюсера кожної філії чи будуть вони продовжувати виробляти програму до запуску нового формату, чи вже чекатимуть запуску нового шоу. Залежить, звісно, від наявності у філії відповідної команди, яка б продовжила роботу, і бажання цієї команди продовжувати чи ні.

Як пояснити працівникам компанії по всій Україні і тим, хто дивиться і слухає Суспільне, що фінансування у 2020 році порівняно з попередніми роками збільшилося, проте скорочується власний контент у регіонах?

– Мова взагалі не йде про скорочення контенту на регіональних каналах. Мене бентежить цей підхід, коли враховуєте лише контент, який виготовлений нашими штатними працівниками, а контент, який ми виробляємо для регіональних каналів на аутсорс – не враховуєте взагалі.

Якщо минулого року на виробництво творчих проєктів регіонального мовлення було лише близько 2 млн грн, то цього року це орієнтовно 16 млн грн, тобо у вісім разів більше коштів на регіональне виробництво. Таким чином ми зможемо виробляти не лише більше проєктів, а й дорожчі та якісніші програми.

З точки зору глядача регіонального каналу – байдуже, хто виготовив програму: наш штатний працівник, чи це був аутсорс. Глядача цікавить якість цієї програми. А з точки зору управлінської, ми навпаки оптимізуємо роботу, адже платимо за конкретний продукт, замовляємо конкретну якість виробництва. Двічі на рік відбуватимуться відкриті пітчинги творчих проєктів, найближчий пройде у квітні.

Попри це, збільшення коштів на аутсорс аж ніяк не означає відсутність виробництва програм нашими штатними працівниками. Нова концепція передбачає, що штатні працівники виготовлятимуть обов’язковий регулярний контент за трьома принципами. «Одні для всіх» – коли одна філія самостійно виробляє програмний продукт для спільної міжрегіональної платформи, і його використовують всі інші. «Всі для всіх» – коли всі філії разом виробляють спільний програмний продукт. Це до прикладу буде нове ранкове шоу. «Самі для себе» – це коли кожна філія виробляє власний продукт, який транслюється лише в її регіоні. До такого контенту належать, наприклад, новини, локальні інформаційні програми, які не можуть виготовлятись на аутсорсі. Весь цей контент продовжать робити штатні працівники.

Фото: сайт corp.suspilne.media

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду