На «Українському радіо» розповіли, яким буде радіодиктант – 2020

На «Українському радіо» розповіли, яким буде радіодиктант – 2020

11:58,
3 Листопада 2020
22788

На «Українському радіо» розповіли, яким буде радіодиктант – 2020

11:58,
3 Листопада 2020
22788
На «Українському радіо» розповіли, яким буде радіодиктант – 2020
На «Українському радіо» розповіли, яким буде радіодиктант – 2020
Щоб написати ХХ ювілейний Радіодиктант національної єдності без помилок потрібно звернути увагу на пунктуацію та читати популярних авторів.

9 листопада о 9:00 відбудеться ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності. Його транслюватимуть на «Українському радіо», радіо «Культура», «UA: Першому», всіх регіональних каналах, на фейсбук-сторінках Суспільного та каналах Суспільного в YouTube. Політики, представники влади, митці разом писатимуть радіодиктант у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Автор тексту радіодиктанту, письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович та акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна розповіли, на що потрібно звернути увагу та що саме попрактикувати перед написанням радіодиктанту.

Про це вони сказали 3 листопада під  час брифінгу щодо Радіодиктанту національної єдності, який відбувся.

За словами Івана Малковича, він старався, щоб текст диктанту був зрозумілим усім, хто хоче долучитися до написання.

«Треба читати популярних авторів, як правильно пишуться їхні прізвища», – зазначив автор радіодиктанту.

Член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, і керівник радіодиктанту Дмитро Хоркін додав, що текст уже готовий. Його бачили наразі тільки троє людей: автор тексту Іван Малкович, Дмитро Хоркін і продюсерка радіо «Культури» Ірина Славінська. Дмитро Хоркін сказав, що варто звернути увагу на пунктуацію.

За словами Римми Зюбіною, щоб грамотно писати та розмовляти, потрібно насамперед читати книжки і переписувати їх.

Вона закликала всіх долучитися до акції написання радіодиктанту, бо це те, що нас усіх об’єднує. На думку Римми Зюбіної, головне не написати без помилок, а об’єднувальний момент, участь.

Цю думку поділяють Іван Малкович і Дмитро Хоркін. «Це питання не грамотності, ми спонукаємо говорити українською, удосконалювати мову», – сказав Дмитро Хоркін.

У брифінгу взяв учать уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він попоросив усіх, хто поважає Україну, цінує її слово, долучитися до написання радіодиктанту.

Учасники брифінгу згадали, що у той час, як вони розповідали про особливості радіодиктанту, Конституційний Суд України в закритому режимі розглядав справу щодо конституційності закону про мову. Учасники брифінгу обурилися таким розглядом і виступили на захист української мови.

Нагадаємо,9 листопада о 9:00 ведучі в студії «UA: Першого» розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Сам радіодиктант, який читатиме Римма Зюбіна, почнеться о 9:15. Текст диктанту оприлюднять на сайті  «Українського радіо» 11 листопада об 11:00.

Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Його потрібно писати від руки на аркуші паперу, який можна сфотографувати і надіслати на електронну адресу  rd@ukr.radio.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Ті, хто напише без жодної помилки, отримають подарунковий набір книжок від «Українського радіо». 

Фото: фейсбук-сторінка Олени Зелінченко

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду