НСТУ в 2018 році отримає належне фінансовування з бюджету – Наливайко

НСТУ в 2018 році отримає належне фінансовування з бюджету – Наливайко

14:28,
31 Січня 2018
5301

НСТУ в 2018 році отримає належне фінансовування з бюджету – Наливайко

14:28,
31 Січня 2018
5301
НСТУ в 2018 році отримає належне фінансовування з бюджету – Наливайко
НСТУ в 2018 році отримає належне фінансовування з бюджету – Наливайко
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко заявив, що публічне акіонерне товариство «Національна телерадіокомпанія України» у 2018 році отримає належне фінансування з бюджету. За його словами, Міністерство фінансів уже повідомило, що питання про збільшення фінансування НСТУ буде переглядатися під час підготовки змін до бюджету.

Про це повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.

«Хоча в 2018 році бюджетною програмою виділено менше коштів, ніж очікувалося, Міністерство фінансів уже повідомило, що питання про збільшення фінансування ПАТ "НСТУ" буде переглядатися під час підготовки змін до бюджету. Я впевнений, що є всі підстави розраховувати на те, що в 2018 році НСТУ отримає належну фінансову підтримку з бюджету», – пояснив Олег Наливайко. 

Він нагадав, що єдиним акціонером ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» є держава в особі Держкомтелерадіо, що безпосередньо виконує функції з управління корпоративними правами держави у статутному капіталі НСТУ.

«У зоні нашої відповідальності — затвердження фінансових планів ПАТ «НСТУ», аналіз та затвердження звітності про їхнє виконання, —  наголосив Олег Наливайко у публічному звіті про роботу відомства в 2017 році під час розширеного засідання  колегії Держкомтелерадіо, що відбулось 30 січня у 2018 року – Зокрема, ми маємо оцінити, наскільки ефективно використовувалися державні кошти 2017 року».

На думку Олега Наливайка,  минулого року фінансування НСТУ було забезпечено на належному рівні, враховуючи перерозподіл коштів, виділених на проведення «Євробачення», та майна, яке залишилося після проведення пісенного конкурсу «Євробачення». Голова Держкомтелерадіо переконаний, що цього року НСТУ теж отримає належне фінансування з бюджету.

Нагадаємо, проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року.

Додамо, 18 січня 2018 року Президент Петро Порошенко пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду