Уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року

Уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року

17:30,
18 Грудня 2017
3991

Уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року

17:30,
18 Грудня 2017
3991
Уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року
Уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року
Міністерство фінансів України повідомило, що перегляне питання щодо додаткового фінансування публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» після того, як правління Суспільного надасть звіт по фінансовій та операційній діяльності за перше півріччя і план роботи на друге півріччя 2018 року.

Про це йдеться у відповіді Кабінету Міністрів України на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів.

«Як повідомляє Міністерство фінансів України, НСТУ отримає додаткове фінансування після подання звіту про свою фінансову та операційну діяльність для першої половини 2018 року та подання плану на друге півріччя 2018 року. Створення Суспільного мовлення є однією з ключових реформ, спрямованих на впровадження європейських стандартів в Україні. Питання про створення і розвиток суспільного мовлення в Україні розглядається як один з основних пріоритетів», – йдеться у відповіді уряду.  

Кабмін нагадав на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів про прес-конференцію «Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності», яка відбулася 6 липня 20017 року. Тоді державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко повідомив, що останній термін, коли Національна суспільна телерадіокомпанія України отримає повне фінансування на поточний рік, це вересень 2017 року. Він запевнив, що Міністерство інформаційної політики України бере на себе зобов'язання щодо забезпечення повного фінансування  НСТУ.

Нагадаємо, 18 вересня правління ПАТ «НСТУ» зробило офіційну заяву щодо урізання урядом України фінансування Суспільного. У НСТУ сприйняли ситуацію з недофінансуванням як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії, йдеться в офіційній заяві НСТУ.

20 вересня 2017 року на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів опубліковано інформацію про план уряду України зі значного скорочення фінансування  суспільного мовлення. Кілька професійних організацій, у тому числі Європейська мовна спілка та Європейська федерація журналістів (EFJ), закликали уряд України забезпечити належне фінансування суспільного мовлення відповідно до українського законодавства та європейських стандартів, як це передбачено у Рекомендації 1878 (2009) від 25 червня 2009 року «Про фінансуваннядержавного телерадіомовлення» від Ради Європи.

Згідно з  Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України»  фінансування НСТУ на 2018 рік мало складати 1,534 млрд грн. (близько 45-49 млн. євро), яке і так є одним із найменших в Європі. Наприклад, бюджети суспільні мовники у Польщі, Румунії, Хорватії мають у кілька разів більше фінансування, проте охоплюють менші території та кількість населення.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 7 грудня Верховна Рада України ухвалила в цілому закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн. грн, що вдвічі менше, ніж цього передбачає Закон «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». У 2018 році фінансова підтримка НСТУ мала б становити 1,534 млрд грн. Перед голосуванням за бюджет були врахувані пропозиції, викладені у листі-висновку бюджетного комітету, головою якого є заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Павелко

Народні депутати запевнили, щопід час голосування у залі ніхто не зрозумів, коли з‘явилося додаткове зменшення фінансування НСТУ, оскільки прямо це не було озвучено. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду