Гройсман сказав, що понад 700 млн. грн. на Суспільне мовлення і так вже немало – РПР

Гройсман сказав, що понад 700 млн. грн. на Суспільне мовлення і так вже немало – РПР

15:45,
19 Вересня 2017
8943

Гройсман сказав, що понад 700 млн. грн. на Суспільне мовлення і так вже немало – РПР

15:45,
19 Вересня 2017
8943
Гройсман сказав, що понад 700 млн. грн. на Суспільне мовлення і так вже немало – РПР
Гройсман сказав, що понад 700 млн. грн. на Суспільне мовлення і так вже немало – РПР
19 вересня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на зустрічі з експертами в уряді, що питання з недофінансуванням Суспільного мовлення потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн. замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення», теж немало.

Про це написав у себе на сторінці у Facebook керівник Секретаріату Реанімаційного Пакету Реформ Артем Миргородський.

«На зустрічі з прем'єр-міністром підняли питання недофінансування суспільного мовлення. Прем'єр відповів, що це питання потребує залучення комітету (тонкий натяк на причину), що понад 700 млн це і так вже немало, будуть дофінансовувати по мірі роботи, і є можливість дофінансувати з коштів чемпіонату світу...», –  написав він.

Артем Миргородський зазначив, що після зустрічі мав розмову з заступником міністра фінансів Сергієм Марченком, попросив його як відповідального за цю частину, наголосити команді прем'єра нашу вимогу зайняти чітку позицію по фінансуванню мовника на 100% як було публічно обіцяно 3 липня.

«Мова йде лише про 0.2% бюджета, що є стандартною європейською практикою. Нагадаю, наразі з 1,54 млрд в проект бюджету закладено 776 млн. Обіцяв це зробити. Чому зникла половина статті бюджету Сергію самому не зрозуміло:(
Нам дуже потрібен цй успішний кейс реформ, а не недореформ, яким може стати!», – наголосив  пан Миргородський.

Суспільне мовлення – це три всеукраїнських канали «UA: Перший», «UA: Крим» і «UA: Культура», «Українське радіо» та філії у 24 обласних центрах, плюс дві регіональні Новгород-Сіверська та Криворізька. Кримська та Севастопольска філії наразі не працюють.

Нагадаємо, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдічі менше, ніж того вимагає Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

При тому, що за два дні до публікування держбюджету, 16 вересня 2017 року, на 14-ій щорічній  конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що гроші на підтримку та розвиток Суспільного мовлення в Україні передбачені бюджетом на наступний рік у повному обсязі. Він не виключив, що бюджет Національного суспільного телерадіомовлення України може бути збільшено.

Правління ПАТ «НСТУ» зробило офіційну заяву щодо ситуація, що склалася. У НСТУ сприйняли ситуацію з недофінансуванням як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії, йдеться в офіційній заяві ПАТ "НСТУ" щодо недофінансування суспільного мовлення в Україні.

Як писав сайт «Суспільне мовлення» недофінансування суспільного може поставити під загрозу мовлення на окуповані території Донбасу та Криму. Також «Українське радіо» муситиме скоротити обсяги мовленняпо всій Україні.

8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення» – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення. 

Посольство Канади в Україні закликало уряд України до повного фінансування суспільного мовника.

Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом висловив стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду