У вересні суспільне мовлення має отримати повне фінансування – Мінінформації

У вересні суспільне мовлення має отримати повне фінансування – Мінінформації

17:29,
6 Липня 2017
3161

У вересні суспільне мовлення має отримати повне фінансування – Мінінформації

17:29,
6 Липня 2017
3161
У вересні суспільне мовлення має отримати повне фінансування – Мінінформації
У вересні суспільне мовлення має отримати повне фінансування – Мінінформації
Державний секретар Міністрества інформаційної політики України Артем Біденко повідомив, що останній термін, коли Національна суспільна телерадіокомпанія України отримає повне фінансування, це вересень 2017 року.

Про це Артем Біденко сказав сайту «Суспільне мовлення» 6 липня після прес-конференції на тему: «Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності».

«Ми прекрасно розуміємо, що гроші в грудні не потрібні. Їх треба передбачити в законі про зміни до бюджету вже зараз», – зазначив він.

За його словами, закон про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» ще не прийнятий. «Цього сесійного тижня буде розглядатися. Має працювати Комітет свободи слова і Бюджетний комітет. Чекаємо, що Мінфін внесе ці зміни. Вони будуть виноситися на цей сесійний тиждень», – прояснив пан Біденко.

Він підкреслив: «Останній термін – це вересень. Ніхто в грудні не планує перекидати 300 млн. грн., бо з ними не має чого робити».

Зазначимо, Законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (№6600), який  Верховна Рада затвердила в першому читанні 22 червня 2017 року,  збільшує доходи Держбюджету з 731,031 до 757 млрд грн, а витрати з 800,126 до 827,136 млрд грн. При цьому, граничний розмір держборгу може збільшитися з 1 716,7 до 1 823,7 трлн грн.

3 липня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що фінансування НСТУ відбуватиметься повною мірою, як того вимагає закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», але не уточнив, коли саме це станеться.

6 липня 2017 року члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у відкритому зверненні закликали Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення у Держбюджеті-2017. Вони наголосили, що серйозне недофінансування суспільного мовлення унеможливить зміну якості програмного наповнення ефіру, і таким чином підірве довіру населення до цієї важливої реформи.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія додав, якщо НСТУ не отримає 309 млн. грн., суспільні телерадіокомпанії по всій Україні вироблятимуть контент, який не зможе конкурувати в якості, а це не надасть рейтингу, доведеться виживати.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва пояснила, що  недофінансування НСТУ для міжнародної спільноти стане сигналом, що влада не хоче незалежного суспільного мовлення. Також через брак фінансування нова команда на чолі з Зурабом Аласанією через рік може сказати, що не вистачило грошей, тому не варто чекати результату.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду