Аласанія: «Невнесення змін до бюджету – це пряме порушення закону про Суспільне»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Аласанія: «Невнесення змін до бюджету – це пряме порушення закону про Суспільне»
За його словами, Закон про Суспільне чітко передбачає, яка сума має бути виділена для НСТУ: 1,2 млрд. гривень в цілому. Невнесення змін до бюджету – це пряме порушення закону про Суспільне, передає прес-служба «UA:Першого».
«Маємо позицію Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який запевнив, що фінансування відбудеться повною мірою. Маємо позицію депутатів Верховної Ради України: вони викреслили реформування інформаційного простору країни з розряду таких, що вони вважають важливими. І якщо позиція Президента Петра Порошенка в цьому питанні демонструється через голосування фракції БПП – то і він вважає так само, незважаючи на декларування підтримки реформи», – сказав Зураб Аласанія.
Станом на сьогодні з бюджету для НСТУ було виділено 970 мільйонів 797 тисяч 800 гривень замість 1,28 млрд грн., що відповідає Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», де зазначено про фінансування 0,2% від держбюджету.
«Ці кошти є достатніми лише для утримання НСТУ та покриття поточних видатків, які телерадіокомпанія сплачує державі. Що ж стосується законних 309 мільйонів 202 тисяч 200 гривень, яких Суспільне недоотримало з бюджету, то ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні», – повідомляє НСТУ.
Нагадаємо, 13 липня 2017 року Верховна Рада проголосувала у другому читанні за проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (№6600), в якому поправка щодо фінансування НСТУ у повному обсязі, внесена народним депутатом Вікторією Сюмар, відхилена. Згідно з її поправкою, необхідно було передбачити додаткові кошти в сумі 428.297,4 тис. грн., для забезпечення діяльності та повноцінного функціонування НСТУ.
6 сесія Верховної Ради України завершується цього тижня. Питання щодо фінансування НСТУ перенесено на вересень 2017 року.
13 липня 2017 року громадськість оприлюднила звернення, в якому вимагала у Верховної Ради забезпечити фінансування суспільного мовлення у повному обсязі.
12 липня 2017 року стало відомо, що з проекту Закону України № 6600 «Про Державний бюджет України на 2017 рік» зникла поправка про фінансову підтримку НСТУ.
11 липня 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань бюджету підтримав поправку народного депутата України, голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар щодо часткового збільшення фінансування суспільного мовлення – на 200 млн. гривень замість запропонованих нею 428 млн 297,4 тис. гривень.
22 червня 2017 року Вікторія Сюмар внесла пропозиції до проекту Закону про внесення змін до проекту Закону України № 6600 «Про Державний бюджет України на 2017 рік». За її словами, «за бюджетною програмою КПКВ 1701080 «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» необхідні додаткові кошти в сумі – 428 297,4 тис. гривень».
Як писав сайт «Суспільне мовлення», Верховна Рада проголосувала за державний бюджет-2017 року, в якому запропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн. Не додали 309 202,2 грн.
21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.
3 липня 2017 року Володимир Гройсман знову сказав, що фінансування НСТУ відбуватиметься повною мірою, як того вимагає закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». «Хочу підкреслити: копійка в копійку, гривня в гривню. Всі потреби НСТУ, як вимагається законом, будуть профінансовані, відповідно до потреб телебачення», – зазначив Гройсман.
6 липня 2017 року члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у відкритому зверненні закликали Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення у Держбюджеті-2017.
Голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що в разі недофінансування суспільного мовлення суспільні телерадіокомпанії по всій Україні вироблятимуть контент, який не зможе конкурувати в якості, а це не надасть рейтингу, відповідно реформа не відбудеться для глядача і слухача.
Голова наглядової ради Тетяна Лебедєва пояснила, що недофінансування НСТУ для міжнародної спільноти стане сигналом, що влада не хоче незалежного суспільного мовлення.
Державний секретар Міністрества інформаційної політики України Артем Біденко повідомив, що останній термін, коли Національна суспільна телерадіокомпанія України отримає повне фінансування, це вересень 2017 року.
Фото: Олексій Тимченко