Гройсман пообіцяв «гривня в гривню» профінансувати суспільне мовлення

Гройсман пообіцяв «гривня в гривню» профінансувати суспільне мовлення

16:11,
4 Липня 2017
4792

Гройсман пообіцяв «гривня в гривню» профінансувати суспільне мовлення

16:11,
4 Липня 2017
4792
Гройсман пообіцяв «гривня в гривню» профінансувати суспільне мовлення
Гройсман пообіцяв «гривня в гривню» профінансувати суспільне мовлення
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України відбуватиметься повною мірою, як того вимагає закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Про це Прем’єр-міністр заявив 3 липня в прямому ефірі програми «Свобода слова», передає піар-служба «UA: Першого».

«Хочу підкреслити: копійка в копійку, гривня в гривню. Всі потреби НСТУ, як вимагається законом, будуть профінансовані, відповідно до потреб телебачення», – зазначив Гройсман.

Він також додав: «Уряд і я, як Прем’єр-міністр, повністю підтримуємо створення НСТУ. Ми запустили всі механізми, прийняли всі необхідні рішення в уряді, щоб це [суспільне – прим. ред] стало реальністю. І воно стало реальністю. Ви це засвідчили».

Голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія на черговому засіданні членів правління також прокоментував тему фінансування Суспільного: «Порядок фінансування НСТУ визначено законом. Згідно з ним з бюджету Суспільне повинно отимати не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. Ці кошти необхідні для належного проведення реформ і створення дійсно незалежного суспільного мовлення в Україні. Ми відмічаємо тверду позицію уряду та всебічну підтримку прем’єра Гройсмана в цьому питанні».

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» бюджет Суспільного мовника має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим, НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.

Крім того, відповідно до оприлюдненої Мінфіном Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, суспільний мовник щороку буде недораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може взагалі скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду