Із внесених змін до закону про бюджет зникла поправка про фінансування суспільного мовлення – джерела

Із внесених змін до закону про бюджет зникла поправка про фінансування суспільного мовлення – джерела

15:57,
12 Липня 2017
6072

Із внесених змін до закону про бюджет зникла поправка про фінансування суспільного мовлення – джерела

15:57,
12 Липня 2017
6072
Із внесених змін до закону про бюджет зникла поправка про фінансування суспільного мовлення – джерела
Із внесених змін до закону про бюджет зникла поправка про фінансування суспільного мовлення – джерела
12 липня 2017 року стало відомо, що з проекту Закону України № 6600 «Про Державний бюджет України на 2017 рік» зникла поправка про фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України, яку 11 липня підтримав Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

Про це сайту «Суспільне мовлення» стало відомо з джерел Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. 

13 липня законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» буде розглядатися в парламенті.

Нагадаємо, 11 липня 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань бюджету підтримав поправку народного депутата України, голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар щодо часткового збільшення фінансування суспільного мовлення – на 200 млн. гривень замість запропонованих нею 428 млн 297,4 тис. гривень.

 22 червня 2017 рокународний депутат Вікторія Сюмар внесла пропозиції до проекту Закону про внесення змін до проекту Закону України № 6600 «Про Державний бюджет України на 2017 рік». А саме вона попросила внести зміни до видатків бюджету Держкомтелерадіо за КПКВ 1701080 «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України». За її словами, «за бюджетною програмою КПКВ 1701080 «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» необхідні додаткові кошти в сумі – 428 297,4 тис. гривень». Ці кошти мають бути передбачені на здійснення трансляції, для проведення розрахунків з операторами телекомунікаційних послуг відповідно до умов ліцензії, для оплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», Верховна Рада проголосувала за державний бюджет-2017 року, в якому запропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  Не додали 309 202,2 грн. Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» повинно було отримати фінансування відповідно до Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» 0,2% від держбюджету, що складає приблизно 1,28 млрд грн. 

21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

3 липня 2017 року  Володимир Гройсман знову сказав, що фінансування НСТУ відбуватиметься повною мірою, як того вимагає закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». «Хочу підкреслити: копійка в копійку, гривня в гривню. Всі потреби НСТУ, як вимагається законом, будуть профінансовані, відповідно до потреб телебачення», – зазначив Гройсман.

6 липня 2017 року члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у відкритому зверненні закликали Верховну Раду забезпечити повноцінне фінансування суспільного мовлення у Держбюджеті-2017.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що в разі недофінансування суспільного мовлення суспільні телерадіокомпанії по всій Україні вироблятимуть контент, який не зможе конкурувати в якості, а це не надасть рейтингу, відповідно реформа не відбудеться у повні.

Голова наглядової ради Тетяна Лебедєва пояснила, що недофінансування НСТУ для міжнародної спільноти стане сигналом, що влада не хоче незалежного суспільного мовлення.

Державний секретар Міністрества інформаційної політики України Артем Біденко повідомив, що останній термін, коли Національна суспільна телерадіокомпанія України отримає повне фінансування, це вересень 2017 року.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду