Юрій Дараган оскаржує результати обрання голови правління НСТУ

Юрій Дараган оскаржує результати обрання голови правління НСТУ

20:58,
30 Червня 2017
4158

Юрій Дараган оскаржує результати обрання голови правління НСТУ

20:58,
30 Червня 2017
4158
Юрій Дараган оскаржує результати обрання голови правління НСТУ
Юрій Дараган оскаржує результати обрання голови правління НСТУ
29 червня 2017 року в Шевченківському районному суді міста Києва відбулося перше засідання за позовом Юрія Дарагана, який вимагає скасувати рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України щодо обрання голови правління суспільного мовлення.

Суд переніс розгляд справи на жовтень 2017 року. На засіданні не були присутні позивач Юрій Дараган та його адвокат.

У позовній заяві йдеться, що члени наглядової ради НСТУ мають голосувати таємно у  кабінках, інакше на них чиниться тиск. На думку кандидата на голову правління НСТУ Юрія Дарагана, процедура таємного голосування не дотримана.

«Зверніться до адвоката. Що тут незрозумілого: вирішив, подав. Все написано у позовній заяві. Ви читали позовну заяву. Суспільне мовлення може звернутися до ПАТ НСТУ. Вони отримали позовну заяву. Там все ясно написано. Вони мають прочитати цю заяву, там все написано з перших вуст, без купюр, без прикрас. З мого боку я перший зробив крок. Все чітко написав» – сказав сайту «Суспільне мовлення» Юрій Дараган і не відповів на запитання, чому ані його, ані адвоката не було на засіданні.

Він зазначив, що подав до суду ще місяць тому і порадив звертатися до НСТУ за текстом позовної заяви.

«Вам повідомили хтось там від Зураба Аласанії чи його команди, членів правління, наглядової ради? Ви ж тісно спілкуєтеся з ними. Ви ж привітали, коли всіх вибрали. Ви мали знати, що це провадження було в суді», – додав Юрій Дараган.

Пан Дараган сказав, що не хоче від себе коментувати ситуацію з обранням голови правління НСТУ: «Я вам сказав чітко, де шукати позовну заяву. Я виклав все у письмовій формі, щоб вам не було що перекручувати».

Член правління НСТУ Інна Гребенюк, яка відповідає за юридичний напрям, вважає, що заява Юрія Дарагана не містить посилання на жодні докази чи факти того, що рішення наглядової ради НСТУ про обрання голови правління суспільного мовлення було прийнято з порушенням норм чинного законодавства.

«У позовній заяві Дараган Ю. В. зазначає, що принцип таємності при здійсненні голосування за кандидатів на посаду Голови правління ПАТ «НСТУ» був порушений, оскільки не було забезпечено належних умов конфіденційності при здійсненні самого процесу голосування та голосування відбувалось без забезпечення окремого приміщення для заповнення бюлетеня у присутності сторонніх осіб, що, на його думку, напевно стосується представників ЗМІ та громадськості які були присутні під час засідання наглядової ради.

Твердження Дарагана Ю.В. є необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсним обставинам виходячи з такого», – пояснила сайту «Суспільне мовлення» Інна Гребенюк.

Більш детальний коментар НСТУ щодо позовної заяви Юрія Дарагана читайте на сайті «Суспільного мовлення».

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва зазначила, що її не здивувало оскарження обрання голови правління Суспільного мовлення Юрієм Дараганом. «Конкурс – це завжди самоствердження. Кожен, хто бере участь у конкурсі, вважає себе найдостойнішим. Один перемагає, мабуть, іншим це не дуже приємно. Пан Дараган вирішив подати до суду. Це його право. Я впевнена, що ця справа не має жодної перспективи. Я впевнена в тому, що наглядова рада не порушила жодного правила. Ми керуємося Законом України про Суспільне телебачення і радіомовлення України, Положенням про наглядову раду НСТУ, Положенням про конкурс. Жодного пункту цих нормативних актів ми не порушили. У документах йдеться, що процедура голосування таємна, кожен із членів наглядової ради таємно заповнює бюлетень, потім це все перераховується. Все так і було. Були присутні багато представників ЗМІ, громадських і міжнародних організацій, йшла онлайн-трансляція. Це є свідченням того, що все відбувалося прозоро і не було порушення процедури», – сказала Тетяна Лебедєва.  

Вона вважає, що НСТУ доведе це на судовому засіданні і пан Дараган переконається, що його права не були порушені.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський пояснив, що згідно з положенням про конкурс члени наглядової ради голосували таємно - шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів.

«В нас було чимало дискусій про те, чи варто змінити таємну (анонімну) процедуру на відкриту (поіменну), але зрештою залишили таємну. Тому, процедура голосування була повністю дотримана. Вважаю, що такий позов матиме небагато шансів. Не думаю, що пан Дараган очікує на перегляд результатів конкурсу, адже він набрав "0" голосів. Набагато важливішим є питання, чи не стоїть за таким позовом чийсь значно більший інтерес», – сказав Вадив Міський.  

Нагадаємо, подати документи на участь у конкурсі можна було з 3 лютого до 16 березня 2017 року. Загалом, у конкурсі на посаду голови правління ПАТ «НСТУ» взяли участь 8 осіб: Зураб Аласанія, Роман Вибрановський,  Юрій Дараган, Олександр Зирін, Олександр Зорка, Олександр Коваленко, Олег Наливайко та Марек Серант.

10 квітня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію. За Зураба Аласанію у другому турі проголосували 10 членів наглядової ради, за Олега Наливайка - 7 осіб. Голосування було таємним. 

4 травня з ним підписали контракт. Зураб Аласанія приступив до виконання своїх повноважень 13 травня. Цього ж дня він подав наглядовій раді шістьох кандидатів на посади членів правління.

15 травня наглядова рада НСТУ) шляхом таємного голосування обрала шістьох членів правління НСТУ, запропонованих головою правління Зурабом Аласанією. Членів правління, як і голову правління, обрано строком на чотири роки. До складу правління обрано шість осіб, які поділені на «реформаторське» і «креативне» крила: Юрій Макаров (просвітницький напрям), Олександра Кольцова (розважальний напрям), Роман Вінтонів (суспільно-політичний напрям), Інна Гребенюк (юридичний напрям), Родіон Никоненко (економічно-фінансовий напрям), Микола Чернотицький (оптимізація центральної та регіональної структури).

Фото Валентини Балабанової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду