Голова правління ПАТ НСТУ  буде обраний 13 квітня (ДОПОВНЕНО)

Голова правління ПАТ НСТУ буде обраний 13 квітня (ДОПОВНЕНО)

15:05,
3 Лютого 2017
5915

Голова правління ПАТ НСТУ буде обраний 13 квітня (ДОПОВНЕНО)

15:05,
3 Лютого 2017
5915
Голова правління ПАТ НСТУ  буде обраний 13 квітня (ДОПОВНЕНО)
Голова правління ПАТ НСТУ  буде обраний 13 квітня (ДОПОВНЕНО)
Наглядова рада публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» проведе конкурс на зайняття вакантної посади голови правління ПАТ НСТУ не пізніше 13 квітня 2017 року. Претенденти на посаду голови правління НСТУ можуть подавати документи з 3 лютого до 16 березня.

Рішення про оголошення конкурсу було прийняте 2 лютого на черговому засіданні наглядової ради. Про це оголосила член наглядової ради НСТУ Світлана Остапа 3 лютого на прес-конференції в «Укрінформі». 

Положення про конкурс на зайняття вакантної посади голови правління ПАТ НСТУ та Умови його проведення оприлюднені на сайті «UA: Першого». 

Наглядова рада вирішила, що документи на участь у конкурсі приймають із понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 13:00 та з 14:00 до 17:00, за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, кімната 207. Документи приймаються вже із сьогоднішнього дня, 3 лютого. Дедлайн подання - 16 березня 2017 року (до 17:00), повідомила член наглядової ради Дарія Карякіна.

На конкурсі голову та членів правління НСТУ оберуть строком на 4 роки, проте не більше ніж на 2 строки поспіль. Наглядова рада НСТУ визначила, що посадовий оклад голови правління становитиме 76 800 гривень. Серед вимог до професійної компетентності кандидата зазначено, що він має мати вищу освіту, стаж роботи на керівних посадах у сфері медіа — не менше п’яти років, володіти знаннями законодавства, лідерськими навичками тощо.

Член наглядової ради Віктор Таран додав, що очолювати Суспільне має доброчесна людина. За його словами, під час відбору в претендентів перевірятимуть, чи співпадають їхні матеріальні статки з доходами. На думку пана Тарана, виконати завдання голови правління може людина, яка вміє творити чудеса, оскільки Суспільну телерадіокомпанію створюють «не з нуля, а з мінуса».

За словами Світлани Остапи, керівник матиме хороший захист, його практично неможливо буде звільнити.

В умовах проведення конкурсу зазначено, що претендент на посаду голови правління НСТУ подає стратегію розвитку НСТУ, яка має ґрунтуватись на засадничих принципах Закону про суспільне телебачення і радіомовлення і бути спрямована на реалізацію місії суспільного мовника та враховувати основні напрями діяльності НСТУ.

Згідно з положенням про конкурс, наглядова рада НСТУ на своєму засіданні з заслуховування претендентів надає кожному з допущених до конкурсного відбору учасників 20 хвилин для презентації власної стратегії розвитку НСТУ. Після презентації претендента члени наглядової ради НСТУ мають право поставити необмежену кількість запитань.

До посадових обов’язків голови правління НСТУ входитимуть подання пропозиції наглядовій раді НСТУ щодо кандидатів у члени правління, визначення обов’язків членів правління; організація розробки та виконання стратегії НСТУ, концепцій розвитку мовлення; контроль розробки та виконання перспективних і поточних планів структурних підрозділів.

Голова правління має постійно дбати про забезпечення компанії кваліфікованими працівниками, здійснювати добір кадрів НСТУ, призначати та звільняти з посад працівників НСТУ (крім керівників відокремлених структурних підрозділів, яких призначає та звільняє правління) тощо. Він також визначає тарифні ставки окладів працівників НСТУ в межах умов та розмірів оплати праці, установлених наглядовою радою.

Нагадаємо, обрання голови та членів правління НСТУ відбувається шляхом прямого, рівного, таємного голосування членів наглядової ради НСТУ з-поміж претендентів, допущених до участі у конкурсному відборі. Згідно з положенням, при обранні голови та членів правління НСТУ наглядовою радою НСТУ враховується відповідність претендента кваліфікаційним вимогам, що висуваються до генеральних директорів телерадіокомпанії, наявність високих моральних якостей та суспільного авторитету претендента.

Як писав раніше сайт «Суспільне мовлення», 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ. З дня реєстрації ПАТ НСТУ Наглядова рада вступила у свої повноваження.  З моменту реєстрації НСТУ Ганна Бичок  тимчасово виконує обов’язки голови правління, на цю посаду її призначив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. До того Ганна Бичок була заступником голови Комісії з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ і заступником гендиректора НТКУ з фінансово-економічнихпитань, державних закупівель та матеріально-технічногозабезпечення.

30 січня уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1039 «Про затвердження Статуту публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України"», цим документом він установив, що Ганна Бичок одноосібно здійснюватиме повноваження виконавчого органу ПАТ НСТУ. Ганна Бичок як тимчасово виконуюча обов’язки голови правління ПАТ НСТУ визначатиме одноосібно штатний розпис товариства і виконуючих обов'язків членів правління, до того моменту, поки Наглядова рада НСТУ на конкурсі не обере голову та членів правління ПАТ НСТУ.

Фото Олени Зашко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду