Сьогодні обирають голову правління НСТУ. ОПИС ПРОЦЕДУРИ ВИБОРІВ
Сьогодні обирають голову правління НСТУ. ОПИС ПРОЦЕДУРИ ВИБОРІВ
9 квітня було поширено Заяву Коаліції за реформу суспільного мовлення. А 7 квітня посли країн ЄС та США закликали Наглядову раду НСТУ обрати керівника суспільного мовлення, якому довірятимуть в Україні та світі.
Спочатку повідомляємо все, що треба знати про процедуру обрання голови правління НСТУ. Обиратимуть керівника Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ» на своєму відкритому черговому засіданні. Вибори відбуватимуться в інформаційній агенції «Укрінформ» (2-й поверх, за адресою: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16), агенція забезпечує пряму трансляцію засідання.
Наглядова рада складається з 17 членів. Засідання відбудеться, якщо на ньому будуть присутні не менше 12 членів. Переможець має отримати голоси більшості членів від загального складу Наглядової ради НСТУ, тобто не менше дев'яти. Голосування таємне.
Нагадаємо, Наглядова рада 3 лютого оголосила конкурс на зайняття вакантної посади голови правління ПАТ НСТУ. Того ж дня були оприлюднені всі необхідні документи та інформація, необхідні кандидатам для конкурсу.
21 березня Наглядова рада на відкритому засіданні ухвалила рішення про допуск усіх восьми претендентів до участі в конкурсному відборі. На цьому ж засіданні Наглядова рада призначила дату засідання, де відбуватиметься заслуховування претендентів, — 10 квітня. Це засідання мало відбутися не пізніше 21 календарного дня від прийняття рішення про допуск претендентів до участі в конкурсному відборі.
Протягом трьох робочих днів після прийняття Наглядовою радою НСТУ рішення про допуск кандидатів до участі в конкурсному відборі на офіційному веб-сайті НСТУ були опубліковані біографічні довідки (резюме) та стратегії розвитку НСТУ кожного претендента, допущеного до участі.
Як триватиме конкурс. Відповідно до Положення про конкурс, 10 квітня 2017 року Наглядова рада НСТУ на своєму засіданні з заслуховування претендентів надасть кожному з допущених до конкурсного відбору учасників 20 хвилин для презентації власної стратегії розвитку НСТУ. Після презентації претендента члени Наглядової ради НСТУ мають право поставити необмежену кількість запитань.
На засіданні із заслуховування претендентів учасники конкурсного відбору виступають відповідно до алфавітного порядку їхніх прізвищ.
Після заслуховування всіх претендентів Наглядова рада НСТУ оголошує перерву в засіданні тривалістю до однієї години задля обговорення членами Наглядової ради НСТУ презентацій кандидатів.
Потім розпочнеться голосування членів Наглядової ради НСТУ.
Перший тур голосування відбувається шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів членами Наглядової ради НСТУ. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються всі допущені до конкурсу кандидати.
Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення позначки навпроти кандидата, якого обирає член Наглядової ради. Кожен член Наглядової ради може обрати (позначити в бюлетені) лише одного кандидата. Тобто це не рейтингове голосування. У разі виставлення позначки навпроти прізвища більш ніж одного кандидата бюлетень вважається недійсним.
Після завершення голосування голова Наглядової ради НСТУ чи інша особа, що головує на засіданні, зачитує кожен бюлетень, потім оголошує кількість голосів, які набрав кожен із кандидатів.
У разі, якщо під час першого туру голосування один із кандидатів отримує голоси більшості членів від загального складу Наглядової ради НСТУ (тобто дев'ять), такий кандидат вважається обраним на посаду голови правління НСТУ.
У разі, якщо за наслідками першого туру голосування жодного з кандидатів не було обрано на посаду голови правління НСТУ, проводиться другий тур голосування.
Порядок черговості голосування за кандидатів у другому турі визначається кількістю голосів, набраних ними під час першого туру голосування, від найбільшої до найменшої. У разі наявності рівної кількості голосів, набраних у першому турі голосування, у двох чи більшої кількості кандидатів порядок черговості голосування за них встановлюється відповідно до алфавітного порядку прізвищ кандидатів.
Другий тур голосування відбувається шляхом почергового голосування членів Наглядової ради НСТУ, шляхом заповнення письмового анонімного бюлетеня з позначками «за» та «проти», за кандидатів відповідно до черговості, що описана вище. Перший із кандидатів, за якого буде подано більше половини голосів від загального складу Наглядової ради НСТУ, тобто дев'ять голосів, вважається обраним Головою Правління НСТУ.
У разі, якщо більше половини голосів від загального складу Наглядової ради НСТУ було подано за кандидата, черговість якого в рейтингу голосування була визначена відповідно до алфавітного порядку прізвищ кандидатів, Наглядова рада НСТУ зобов’язана провести голосування щодо всіх інших кандидатів, які мали рівну з ним кількість голосів. Після такого голосування обраним головою правління НСТУ вважатиметься кандидат, за якого було віддано більшу кількість голосів членів Наглядової ради НСТУ (але не менше дев'яти).
У разі, якщо в другому турі голосування жодного з кандидатів не буде обрано на посаду голови правління, Наглядова рада НСТУ може оголосити перерву в засіданні тривалістю до однієї години,щоби провести консультації, після чого відбувається повторне голосування в порядку, визначеному пунктами 13-14 розділу ІІІ Положення про конкурс.
Результати конкурсного відбору публікуються на офіційному веб-сайті НСТУ протягом трьох годин із моменту його завершення та оголошуються в ефірі НСТУ в день обрання нового голови правління НСТУ.
Протягом п'яти робочих днів із дня оголошення переможця конкурсу голова Наглядової ради від імені Наглядової Ради НСТУ підписує контракт із новообраним головою правління НСТУ.
Підставою для повторного проведення конкурсного відбору є дострокове припинення повноважень голови Правління НСТУ з підстав та в порядку, передбаченому Положенням про Правління НСТУ та контрактом.
Голова правління ПАТ «НСТУ» обирається строком на чотири роки.
Нагадаємо, на конкурс подалися вісім кандидатів на посаду голови правління НСТУ. А саме: Зураб Аласанія (генеральний директор НТКУ 2014–2016 років), Роман Вибрановський (журналіст, екс-директор із виробництва публіцистичних програм на Першому національному, керівник «Проекту комунікації реформ» Українського кризового медіа-центру), Юрій Дараган (екс-гендиректор телеканалу Сумщини ТРК «Відікон», головний продюсер сумського телеканалу СТС до квітня 2016 року), Олександр Зирін (телепродюсер, режисер та оглядач), Олександр Зорка (віце-президент НТКУ, директор Дирекції програм НТКУ з 2001 по 2015 роки), Олександр Коваленко (начальник цеху електростанції в НСТУ з 2011 року й дотепер), Олег Наливайко (голова Держкомтелерадіо з 2014 року й дотепер), Марек Серант (громадянин Польщі, фрилансер, співпрацював із телеканалами EspresoTV та 3S.tv, спецкореспондент на TV Republika і TV Polsat).
Нагадаємо, 19 січня 2017 року було зареєстровано юридичну особу ПАТ «НСТУ». Нацрада з питань телебачення і радіомовлення визначила 19 січня 2017 року початком повноважень членів Наглядової ради, повноваження триватимуть чотири роки.
28 грудня 2016 року уряд ухвалив Статут ПАТ «НСТУ» й визначив акціонером Держкомтелерадіо.
19 березня 2015 року Парламент ухвалив закон про Суспільне мовлення.