У 2017 році НСТУ за будь-яких обставин отримає все фінансування – Юрій Стець

У 2017 році НСТУ за будь-яких обставин отримає все фінансування – Юрій Стець

17:28,
24 Січня 2017
4385

У 2017 році НСТУ за будь-яких обставин отримає все фінансування – Юрій Стець

17:28,
24 Січня 2017
4385
У 2017 році НСТУ за будь-яких обставин отримає все фінансування – Юрій Стець
У 2017 році НСТУ за будь-яких обставин отримає все фінансування – Юрій Стець
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець пообіцяв, що ПАТ НСТУ отримає повне фінансування відповідно до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». В.о. голови правління ПАТ НСТУ Ганна Бичок звернула увагу, що для повного фінансування Суспільного мовника не вистачає 330 млн.

Про це Юрій Стець сказав  під час прес-конференції на тему «Юридичну особу Суспільного мовника зареєстровано 19.01.2017 – що далі?» в ІА «Укрінформ»,  організованій за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».

«Я взяв на себе зобов’язання, що цього року за будь-яких обставин НСТУ отримає згідно з законом все фінансування. Крапка», – повідомив Юрій Стець. 

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар додала, що бюджет не передбачає належного фінансування НСТУ, наразі є лише запевнення від Володимира Гройсмана, що після «Євробачення» буде повне фінансування. 

Мортен Енберг 

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг наголосив про незалежність Суспільного мовника. «Незалежність Суспільного мовника базується на належному сталому фінансуванні. Очікуємо, що протягом року НСТУ матиме повне фінансування відповідно до закону», – звернув увагу  Мортен Енберг.

Ганна Бичок

В.о. голови правління ПАТ НСТУ Ганна Бичок підкреслила, що головними для Суспільного мовника є міцне законодавство і достатнє фінансування.  За її словами, у створенні міцного законодавства їм допомагають на кожному рівні, є сприйняття і допомога державних інституцій. «А от фінансування... По закону ми маємо отримувати 0,2 відсотки від бюджету минулого року. Це мало бути 1 млрд. 300 млн. Ми отримали 970 млн. 330 млн – це велика сума. Я вам скажу, що у нас на все виробництво на 2017 рік є лише 15 млн, а це дуже маленька сума для функціонування 28 філій та головної організації. Дуже сподіваюся, що буде підтримка для суспільного мовника для отримання достатнього фінансування», – розповіла вона.  

Нагадаємо,  19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ. З дня реєстрації ПАТ НСТУ Наглядова рада вступив у свої повноваження.  Комісія з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ, головою якого був Олег Наливайко, припинила свою діяльність. 

18 січня 2017 року голова Держкомтелерадіо видав наказ, згідно з яким призначив заступника гендиректора НТКУ Ганну Бичок в.о. голови правління ПАТ НСТУ. Ганна Бичок виконує тимчасово обов’язки голови правління з моменту  реєстрації ПАТ НСТУ до того часу, коли члени наглядової ради НСТУ оберуть голову правління.

Додамо, у ніч із 20 на 21 грудня у Верховній Раді проголосували за державний бюджет-2017 року, в якому запропоновано фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  Не вистачило 309 202,2 грн, враховуючи, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке має бути зареєстроване у 2017 році, повинно отримати фінансування відповідно до Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», а це 0,2% від держбюджету, що складає приблизно 1,28 млрд грн. 21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

Фото Віталія Носача

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду