Процес створення суспільного телебачення розпочнеться у червні – Томенко

16:54,
30 Квітня 2014
1332

Процес створення суспільного телебачення розпочнеться у червні – Томенко

16:54,
30 Квітня 2014
1332
Процес створення суспільного телебачення розпочнеться у червні – Томенко
Керівний орган суспільного телебачення – наглядову раду – буде сформовано в червні. З її заснуванням розпочнеться активне впровадження суспільного телебачення в Україні. Про це повідомляє «Укрінформ».

Про це в коментарі Укрінформу повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

«Сподіваюся, що в червні наглядова рада буде, і вже вона служитиме двигуном з реорганізації та трансформації як за змістовними, так і за формальними ознаками Першого національного та обласних телекомпаній», – сказав Томенко.

За його словами, наступного тижня в.о. президента Україна підпише закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні», і одразу почнеться процедура втілення його у життя.

«Сподіваюся, що два наші закони: зміни до закону про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, який дасть можливість обрати чотирьох членів Нацради, і закон про суспільне телебачення будуть підписані наступного тижня», – зазначив він.

Томенко вважає, що щойно закон набере чинності, потрібно негайно починати процедуру формування наглядової ради, адже вона є наріжною інституцією у створенні суспільного телебачення.

«Наглядова рада, фактично, одразу забирає в уряду всі повноваження. Наглядова рада визначає, як робити перетворення НТКУ, яким чином їй здійснювати програмну політику і так далі. Тобто самим фактом створенням Наглядової ради ми вже забираємо з урядового контролю НТКУ та обласні телерадіокомпанії», – підкреслив він.

Водночас політик запевнив, що до кінця травня буде обрана і нова «парламентська» четвірка у Нацраді, адже саме цей орган відповідальний за формування наглядової ради.

«Я сподіваюся, що не більше місяця піде на обрання Нацради, і тоді будемо формувати наглядову раду. З формуванням наглядової ради, вважайте, що вже здійснено перший етап переходу на суспільне телебачення», – підсумував він.

Для пришвидшення впровадження суспільного телебачення вже існує домовленості між основними учасниками медіаринку щодо формування робочої групи з цього питання.

«Це спільна домовленість моя з Держтелерадіо, НТКУ і з медіаорганізаціями, що ми створимо спільну робочу групу з реалізації закону про суспільне телебачення. Через цю робочу групу ми і пришвидшуватимемо процес», – наголосив Томенко.

Нагадаємо, Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» було прийнято Верховною Радою 17 квітня.

Джерело: Укрінформ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
zn.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду