Гендиректор Рівненської ОДТРК: «Наш колектив і так фактично виконує функції СМ»

14:39,
7 Серпня 2014
2166

Гендиректор Рівненської ОДТРК: «Наш колектив і так фактично виконує функції СМ»

14:39,
7 Серпня 2014
2166
Гендиректор Рівненської ОДТРК: «Наш колектив і так фактично виконує функції СМ»
Генеральний директор Рівненської ОДТРК Андрій Велесик пропонує відкласти трансформацію регіональних мовників на рік.

Про це пан Велесик заявив у коментарі виданню «Рівне вечірнє». За його словами, колектив Рівненської ОДТРК і так фактично забезпечує виконання функцій суспільного мовника. На думку пана Велесика, перетворення ОДТРК в частину системи суспільного мовлення в час, коли у державі відбувається війна, в тому числі інформаційна, призведе до позбавлення населення можливості отримувати інформацію.

«З ліквідацією ОДТРК неодмінно виникнуть майнові проблеми-суперечки, які надовго загальмують процес створення суспільного мовника, зокрема, щодо обладнання, закупленого за кошти з місцевих бюджетів, щодо приміщень», – каже Андрій Велесик.

На його думку, проблема – в недопрацьованості Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»:

«Я запитував народних депутатів, чому вони так, поспіхом, підтримали недопрацьований законопроект, а вони мені, що самі в цьому насправді не розбираються, а просто довірились Миколі Томенку, який сказав, що закон хороший і треба за нього проголосувати...»

Генеральний директор, так само, як Громадська рада при Рівненській ОДА, пропонує відмовитися наразі від ліквідації державного регіонального мовлення, відклавши реформування.

«Вивчити спершу досвід європейських держав, зокрема Польщі, створити національні суспільні мовники на базі НТКУ та НРКУ. А вже десь через рік, зважаючи на потреби територіальних громад, створити громадські канали на базі ОДТРК», – каже він.

Нагадаємо, голови Рівненської облради і Рівненської ОДА також не вважають за потрібне якнайскоріше перетворити ОДТРК в суспільне мовлення. Взагалі, така думка поширена серед колективів і керівництва українських ОДТРК. Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко вважає, що перехід на суспільне мовлення можна провести в два етапи: спочатку трансформувати НТКУ і НРКУ, а ОДТРК – пізніше.

Джерело: Суспільне мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
rtb.rovno.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду