Олександр Харебін: Екс-керівництво «Укртелефільму» продовжує саботувати приєднання до Суспільного мовника

Олександр Харебін: Екс-керівництво «Укртелефільму» продовжує саботувати приєднання до Суспільного мовника

14:14,
1 Грудня 2015
3177

Олександр Харебін: Екс-керівництво «Укртелефільму» продовжує саботувати приєднання до Суспільного мовника

14:14,
1 Грудня 2015
3177
Олександр Харебін: Екс-керівництво «Укртелефільму» продовжує саботувати приєднання до Суспільного мовника
Олександр Харебін: Екс-керівництво «Укртелефільму» продовжує саботувати приєднання до Суспільного мовника
30 листопада колишнє керівництво студії «Укртелефільм» відмовилося передати справи, документи та печатку студії новопризначеному голові комісії з реорганізації ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» Олені Любченко. Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомив перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін.

Як відомо, студія «Укртелефільм» має увійти до складу майбутнього Суспільного мовника – публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»). У процесі реорганізації, ДП «УСТФ “Укртелефільм”» має бути перетворена на Філію Національної телекомпанії України «Студія Укртелефільм» (згодом НТКУ з усіма філіями буде перетворена на НСТУ). Філію НТКУ «Студія Укртелефільм» уже створено, її очолив Сергій Абрамов. Водночас ДП «УСТФ “Укртелефільм”» досі не ліквідовано.

Пан Харебін нагадав, що попередній склад комісії з реорганізації студії «Укртелефільм» на чолі з колишнім в. о. директора студії Віктором Петренком не здійснив жодних дій щодо припинення підприємства. Тому 10 листопада Держкомтелерадіо своїм наказом затвердив комісію з реорганізації в новому складі, керівником якої було затверджено керівника юридичного управління НТКУ Олену Любченко. 25 листопада Держкомтелерадіо наказав попередньому голові комісії з реорганізації Віктору Петренку до 30 листопада передати Олені Любченко справи, зокрема й правоустановчі, звітні, інші документи, судові та особисті справи, договори, печатку та штампи державного підприємства.

30 листопада відбулася чергова зустріч колективу студії «Укртелефільм» з представниками НТКУ і Держкомтелерадіо, на якій колектив був ознайомлений зі штатним розкладом Філії НТКУ «Студія Укртелефільм», було представлено нового голову комісії з реорганізації, розтлумачено права та обов’язки співробітників і керівників студії, а також запропоновано керівництву студії виконати вимоги про передачу справ, документів та печатки студії новопризначеному голові комісії.

«На жаль, колишнє керівництво студії відмовилося виконувати законні вимоги представників Держкомтелерадіо й НТКУ і, фактично, продовжило саботувати виконання своїх обов’язків. Керівником комісії з реорганізації «Укртелефільму» і представником НТКУ було викликано наряд поліції та слідчої групи, котрі зафіксували факт правопорушення з боку колишнього керівництва студії та їхнього перешкоджання здійсненню законної діяльності керівника комісії з реорганізації», - повідомив Олександр Харебін.

НТКУ вважає дії колишніх керівників ДП «УСТФ “Укртелефільм”» кримінальним правопорушенням, що можуть завдати державі збитки в особливо великих розмірах, зважаючи на численні суди стосовно майна студії, що тривають і досі, та готує подання до притягнення їх до кримінальної відповідальністю.

За словами пана Харебіна, дії екс-керівництва ДП «УСТФ «Укртелефільм» призвели до відстрочення проведення реорганізації «Укртелефільму», але не можуть вплинути та зупинити утворення Суспільного мовника України. Він наголосив, що «ця ситуація … чітко відображає реальний стан справ у галузі, висвітлює численні спроби деяких зацікавлених осіб вплинути на терміни створення ПАТ “НСТУ”, спроби протягування відверто корупційних договорів оренди та відчуження майна, майже тотальну безвідповідальність і безкарність правопорушників».

Подаємо офіційний коментар першого заступника генерального директора НТКУ Олександра Харебіна в повному обсязі:

- 17.04.2014 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» № 1227-VII, 19.03.2015 року внесено важливі зміни до цього закону. Частиною 2 ст. 1 зазначеного закону передбачено створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), зокрема на базі НТКУ, Національної радіокомпанії України (НРКУ) та державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» (ДП «УСТФ «Укртелефільм»), що реорганізуються шляхом приєднання до НТКУ.

На виконання Закону Кабінетом Міністрів України було прийнято такі постанови: від 07.11.2014 р. № 693 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та від 05.08.2015 р. № 567 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Пунктом 1 постанови від 05.08.15 Державний комітет телебачення і радіомовлення України визначено органом, що здійснює функції з управління майном НТКУ, а п. 2 тієї ж постанови утворено та затверджено голову комісії з реорганізації визначених телерадіокомпаній, зокрема й НТКУ, НРКУ та ДП «УСТФ «Укртелефільм».

Підпунктами 1 та 2 п. 4 постанови визначено, що Держкомтелерадіо необхідно вжити заходів щодо реорганізації юридичних осіб, зазначених в абзаці першому пункту 2 цієї постанови, приєднанням їх до НТКУ, а також заходів щодо утворення НСТУ відповідно до порядку, затвердженого цією постановою.

На виконання вищезазначеної постанови Держкомтелерадіо було прийнято, зокрема, наказ від 25.08.2015 р. № 173 «Про реорганізацію державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Згідно з п. 2 зазначеного наказу було вирішено припинити діяльність ДП «УСТФ «Укртелефільм» та створено комісію з її реорганізації.

Відповідно до п. 5 наказу № 173 з урахуванням змін, внесених наказом від 30.10.2015 р. № 334, голові комісії з реорганізації в особі Петренка В. М. наказано скласти передавальний акт (у чотирьох примірниках) станом на 30 листопада 2015 р., та здійснити припинення діяльності ДП «УСТФ «Укртелефільм» до 10 грудня 2015 р.

Водночас, з 25.08.15 комісією з реорганізації ДП «УСТФ «Укртелефільм», утвореною відповідно до наказу № 173, не було здійснено жодних дій щодо припинення підприємства, що є грубим порушенням законодавства України. На жаль, тривалі кількаразові зустрічі з колективом студії та її керівництвом не привели до жодних результатів щодо виконання наказів і законів України, тому тільки 10.11.2015 Держкомтелерадіо своїм наказом №346 вніс зміни до наказу від 25.08.2015 року №173 та затвердив комісію з реорганізації у новому складі, керівником якої було затверджено керівника юридичного управління НТКУ Любченко О. М. Крім того, наказом №247 від 25.11.2015 «Про передачу справ ДП «УСТФ «Укртелефільм», Петренку В. М. було наказано до 30.11.2015 передати голові комісії з реорганізації Любченко О. М. справи, зокрема й правоустановчі, звітні, інші документи, судові та особисті справи, договори, печатку та штампи державного підприємства згідно з чинним законодавством.

В рамках виконання цього наказу 30 листопада 2015 року відбулася чергова зустріч із колективом студії «Укртелефільм», на якій були присутні голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України Олег Наливайко, перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін, керівник філії «Студія Укртелефільм» Центральної дирекції НТКУ Сергій Абрамов, інші представники НТКУ та Держкомтелерадіо.

На цій зустрічі колектив студії був ознайомлений зі штатним розкладом Філії НТКУ «Студія Укртелефільм», було представлено нового голову комісії з реорганізації ДП «Студія Укртелефільм», розтлумачено права та обов’язки співробітників і керівників студії, а також запропоновано керівництву студії виконати вимоги Закону України, постанов Кабінету Міністрів і наказів Держкомтелерадіо про передачу справ, документів та печатки студії новопризначеному голові комісії. На жаль, колишнє керівництво студії відмовилося виконувати законні вимоги представників Держкомтелерадіо й НТКУ і, фактично, продовжило саботувати виконання своїх обов’язків. Керівником комісії з реорганізації «Укртелефільм» і представником НТКУ було викликано наряд поліції та слідчої групи, котрі зафіксували факт правопорушення з боку колишнього керівництва студії та їхнього перешкоджання здійсненню законної діяльності керівника комісії з реорганізації.

Слід зазначити, що НТКУ вважає вищезазначені дії колишніх керівників ДП «УСТФ «Укртелефільм» кримінальним правопорушенням, що можуть завдати Державі Україна збитки в особливо великих розмірах, зважаючи на численні суди стосовно майна студії, що тривають і досі. Стосовно дій зазначених посадових осіб готується подання до притягнення їх до кримінальної відповідальністю по факту скоєння цими особами злочину відповідно до декількох статей Кримінального кодексу.

Дії колишніх посадових осіб ДП «УСТФ «Укртелефільм» безумовно призвели до відстрочення проведення реорганізації «Укртелефільм», але не можуть вплинути та зупинити утворення Суспільного мовника України. Слід зазначити, що ця ситуація не є поодиноким випадком, вона дуже чітко відображає реальний стан справ у галузі, висвітлює численні спроби деяких зацікавлених осіб вплинути на терміни створення ПАТ «НСТУ», спроби протягування відверто корупційних договорів оренди та відчуження майна, майже тотальну безвідповідальність і безкарність правопорушників, але це лише підтверджує необхідність і безповоротність реформи державного телебачення та радіомовлення, надає чітке усвідомлення правильності нашого шляху та надає сили та впевненості рухатися далі. Ми розраховуємо на те, що керівництво країни усвідомлює всі ризики та наслідки відтермінування створення Суспільного мовника України та дасть належну оцінку діям тих осіб, які намагаються перешкоджати створенню незалежного мовлення в Україні або використовують діючу судову систему для нанесення збитків державі в особі об’єднаної НТКУ.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду