Документальні фільми про бої за міста України презентує «Суспільне Культура»
Документальні фільми про бої за міста України презентує «Суспільне Культура»
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
23 травня о 20:50 — документальний фільм «Битва за Київ. Розгром еліти армії РФ під Мощуном» виробництва «Радіо Свобода».
У цьому проєкті йдеться про те, як українські сили оборони розгромили елітні підрозділи російської армії та завадили в досягненні поставленого їм завдання — захоплення столиці України. У лютому–березні 2022 року війська РФ намагалися захопити Київ і встановити окупаційний режим, але невдовзі змушені були тікати з Київщини. У документальному фільмі розповідається і про одну з найважливіших битв за Київ — битву за Мощун, під час якої було знищено багато десантників, морпіхів та розвідників російської армії, десятки імен з яких встановили автори проєкту.
24 травня о 20:55 — документальний фільм «Ірпінь. Вижити в окупації» виробництва «Радіо Свобода».
У фільмі розповідається про березень 2022 року, коли місто Ірпінь на третину опинилось у російській окупації. Точилися запеклі бої за кожен будинок, і проти професійної російської армії виступили ірпінські тероборонівці, багато з яких уперше тримали зброю в руках. На захист Ірпеня стали волонтери і підрозділи ЗСУ, чисельність яких була набагато меншою, ніж у противника. Це історії людей, які пережили окупацію, які рятували інших та боролися за звільнення Ірпеня.
25 травня о 20:55 — документальний фільм «Солдат» виробництва литовського телебачення. У центрі оповіді — героїчна оборона «Азовсталі» навесні 2022 року. Своїми спогадами діляться бійці полку «Азов»: Сергій Юдін (позивний «Вальтер»), Віталій Кіященко (позивний «Сомалі») та Дмитро Андрющенко (позивний «Дипломат»).
26 травня о 20:55 — документальний фільм «Коли замовкає артилерія».
Це розповідь про війну в Україні очима солдатів та офіцерів, які воюють з початку російського вторгнення, а також місцевого населення.
Нагадаємо, нещодавно на Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців». Це історії людей, яким вдалося виїхали з окупації, і вони свідчать про воєнні злочини російської армії.
Фото: Суспільне