Перший епізод циклу «Остання війна» презентувало Суспільне
В авторському документальному проєкті Мирослави Барчук українські та західні інтелектуали, історики, філософи, письменники й політичні діячі аналізують, як довго триває російсько-українська війна, які її корені та за що вона точиться. Чому світ понад 20 років був інтелектуально і морально сліпим до визрівання фашизму в Росії, і чому всі роки незалежності українське суспільство і влада легковажили загрозами з боку північного сусіда? Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
Авторка проєкту Мирослава Барчук під час презентації першого епізоду зазначила, що за останні півтора року від початку повномасштабного вторгнення вона з друзями та колегами не раз намагалась осягнути і проаналізувати те, що сталось, і як узагалі таке могло статись у 21-му столітті в Україні та чи можна було запобігти цій війні. Також вона розповіла, що в основу документального циклу покладено 30 розмов з українськими та західними інтелектуалами, а це 30 двогодинних інтерв'ю, які команда Суспільного намагалася зробити цікавими та динамічними.
«Це дуже складний проєкт, але мені здається, що над таким цікавим і захопливим проєктом за свою кар'єру я не працювала. Перша серія "Анатомія рашизму", яку ми презентуємо сьогодні, — своєрідна антропологія росіян, ми пробуємо зрозуміти, чому уся історія російсько-українських стосунків — це історія геноцидальних війн проти нас. У чому глибинна причина російського ресентименту і агресії», — розповіла авторка.
Автор сценарію проєкту Юрій Макаров зазначає, що документальний цикл спонукає «до процедури терапії і детоксикації, ми розбираємося не так з рашистами, як і з рашкою в собі».
В етері Суспільного мовлення прем’єра першого епізоду «Анатомія рашизму» відбудеться 19 травня о 22:00 на місцевих каналах, другий показ в телеефірі місцевих каналів запланований на 21:00 21 травня.
Перший епізод «Анатомія рашизму» документального циклу «Остання війна» вже доступний на ютуб-каналі Першого.
Фото: Суспільне