Виконавча продюсерка «Радіо Культура» Ірина Славінська стала членкинею Радіокомітету Європейської мовної спілки
Виконавча продюсерка «Радіо Культура» Ірина Славінська стала членкинею Радіокомітету Європейської мовної спілки
Виконавча продюсерка «Радіо Культура», перекладачка, літературознавиця і громадська діячка Ірина Славінська (ім’я при народженні — Ірина Корнієнко. — ред.) стала членкинею Радіокомітету Європейської мовної спілки (ЄМС).
Інформацію про це оприлюднила на своїй фейсбук-сторінці Європейська мовна спілка.
Також Ірину вже привітав голова правління Суспільного Микола Чернотицький.
«Вітаю Ірина Славінська з обранням до Радіокомітету Європейської мовної спілки. +1 представниця Суспільного і України в керівних органах ЄМС. Рухаємось далі», — написав шеф продюсерки.
«Детектор медіа» привітав Ірину та розпитав про те, як відбувався процес її обрання членкинею Радіокомітету ЄМС; які повноваження та обов’язки з’явились у зв’язку з набуттям нової ролі та чи матиме це вплив на роботу на «Радіо Культура»
«Якщо коротко та без зайвих деталей, то це особисте таємне голосування, — розповіла Ірина Славінська. — Суспільні мовники-члени ЄМС мають своїх делегатів із правом голосу. Лічильна комісія рахує голоси та оголошує тих, хто пройшли. За десять крісел комітету змагалося сімнадцятеро кандидатів і кандидаток.
Центральні напрямки роботи на цю каденцію ми визначимо, думаю, в червні, коли відбудеться перша зустріч для підготовки планів.
Особисто для мене важливим сюжетом є робота медіа в часи війни – тема безпеки журналістів, доступності радіомовлення, протидії дезінформації, чимало уваги я планую приділяти й темі прав людини, зокрема видимості жінок у медіа.
Мої колеги в своїх виступах також чимало говорили про виклики розвитку радіо в світі цифрових технологій і звичок споживання, зокрема особливості роботи з лінійним радіоефіром, з прямим ефіром, живим мовленням і спілкуванням, які неможливо відтворити у форматах цифрового контенту on demand. Тож чимало уваги, припускаю, ми приділятимемо й стратегіям розвитку контенту та інновацій.
Моя робота як виконавчої продюсерки "Радіо Культура" стане добрим підґрунтям для роботи в Радіокомітеті ЄМС. Чому? Тому що в нинішньому складі комітету є чимало практиків, так би мовити, "граючих тренерів" із власним радіодосвідом. Думаю, дуже важливо мати саме такий рух на два боки, аби і найкращий досвід мовників інших країн світу приносити в свої редакції, і ділитися власними інсайтами з колегами з інших країн».
Європейська спілка радіомовлення і телебачення, або Європейська мовна спілка (EBU), була створена 12 лютого 1950 року 23-ма телерадіомовними організаціями з Європи та середземноморського регіону на конференції в курортному містечку Торкі, графство Девон, Велика Британія. ЄМС є найбільшою у світі професійною асоціацією телерадіомовників. Організовує конкурс «Євробачення», є розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга Чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар», інших світових подій.
Нагадаємо, Ірина Славінська стала продюсеркою третього суспільного каналу «Українського радіо» — «Культура» у квітні 2018 року.
Читайте також:
- Ірина Славінська: «Журналістська робота — це переклад реальності для аудиторії»
- «Злазимо з башти зі слонової кістки і вчимося звертати увагу на те, що відбувається навколо». Ірина Славінська — про зміни на «Радіо Культура»
- Продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська отримала премію імені Олександра Кривенка
- На радіо «Культура» стартував радіофільм «Фото війни. Історії з-за кадру»
Фото: Ірина Славінська / Facebook