Нікіта Торжевський: Нове комедійне шоу на Суспільному «Карлос в Україні» покаже, за що Україну варто любити
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нікіта Торжевський: Нове комедійне шоу на Суспільному «Карлос в Україні» покаже, за що Україну варто любити
На Суспільному визначили переможця мистецького конкурсу на виробництво телевізійного комедійного шоу. Це режисер, засновник і керівник продакшну Alite Video Нікіта Торжевський із проєктом «Карлос в Україні».
У 2019 році на тоді ще «UA: Першому» виходив комедійний проєкт «Бюджетники», режисером-постановником якого був Володимир Ладижець. Це була перша спроба робити на Суспільному розважальний контент у жанрі скетчком. Проєкт належно оцінили телеглядачі, тому за кілька днів до початку повномасштабної війни планували виробництво другого і третього сезонів серіалу. Володимир Ладижець не хотів далі займатись цим сам, тому у компанії оголосили мистецький конкурс, але так і не завершили через початок війни. І лише на початку грудня 2022 року на Суспільному повернулися до цієї теми і оголосили мистецький конкурс на комедійне шоу. Проєкт зніматимуть за донорської підтримки Transtele — Canal France International. Граничний ліміт витрат на послуги зі створення комедійного шоу — 4 мільйони 620 тисяч гривень. Як сказала в інтерв’ю «Детектору медіа» виконавча продюсерка Першого каналу Ірина Бубнова, комедійне шоу — специфічний жанр, тож саме на цей конкурс заявок надійшло небагато.
«Детектор медіа» розпитав у Нікіти Торжевського про концепцію комедійного шоу під час війни та коли його чекати в ефірі.
— Як виник задум створити комедійне шоу?
— Авторами ідеї цього проєкту є Юлія Дощанська і Влад Таран. Вони вийшли на мене, щоб я спродюсував і зрежисирував шоу. Після того, як підпишемо договір із Суспільним, будемо працювати у жанрі мок'юментарі (документальна комедія), який в Україні не дуже поширений.
— Поки що відома тільки назва шоу – «Карлос в Україні»? Про що цей проєкт?
— Американський журналіст Карлос на замовлення свого телеканалу чи стримінгової платформи приїжджає в Україну, щоб зробити кілька документальних фільмів (власне, наших серій комедійного шоу) про Україну, що тут відбувається під час війни, як на це реагують українці і як вони живуть.
Метою творчого конкурсу був пошук комедійного креативного способу, як розвінчати російську пропаганду і показати українців живими, енергійними, фантастичними людьми, які дуже по-своєму реагують на події, які зараз відбуваються. До прикладу, під час сирени повітряної тривоги, коли слід було б ховатися, в Україні дуже рідко роблять усе за правилами. Наш Карлос буде відкривати Україну, разом із глядачем занурюватися в українське суспільство, досліджувати, чи є тут бандерівський фашизм, про який говорить російський пропагандист Соловйов.
Карлос буде показувати, за що Україну варто любити. До цього він прийде у першому сезоні: закохається в Україну не лише фігурально як у країну, але знайде тут свою любов.
— Ви вже думаєте про другий сезон?
— Ми хотіли би продовжувати серіал на кілька сезонів. Поки що плануємо 12 випусків по 25—27 хвилин, почнемо зйомки на початку березня. До цього є величезний обсяг роботи — як препродакшну, так і оформлення документів. Все це маємо зафіксувати, перш ніж офіційно підемо у зйомки. Ці процеси під час війни можуть бути непередбачуваними: або затягнуться, або швидше вирішаться.
— За результатами мистецького конкурсу переможець має створити телевізійне комедійне шоу до 31 березня 2023 року. Як ви бачите вихід в ефір серіалу: після того, як виробите всі серії, чи проєкт запустять в ефір, а ви паралельно будете продовжувати виробництво?
— Я б дуже не хотів гнатись на здачі епізодів прямо під ефіри, бо від цього якість продукту падає.
— Комедійний жанр, як сказала виконавча продюсерка Першого каналу Ірина Бубнова, специфічний. Непросто бути дотепним під час війни. Ви маєте досвід у комедійних проєктах?
— Зараз я маю власний продакшн, до того працював режисером на Новому каналі і СТБ. І я, і автори Юлія Дощанська та Влад Таран працювали над комедійним контентом різної форми. Ми впевнені, що виконаємо це завдання досить цікаво.
— Американський журналіст Карлос із першого погляду асоціюється з канадським журналістом Майклом Щуром. Ваші проєкти перегукуватимуться?
— Це буде по-іншому. Як референс ми беремо серіали «Офіс», «Парки та зони відпочинку» та комедію Тайка Вайтіті «Чим ми займаємося в тінях». Майкл Щур робив мок'юментарі-журналістику, ми вироблятимемо мок'юментарі-серіал. Хоч це один жанр, але різні форми: серіал має свої канони, яких ми плануємо дотримуватися.
— Серед контенту для натхнення ви назвали американські продукти. Відомо, що ваш брат Денис Соболєв живе і працює режисером в Америці. Тому у вас стільки асоціацій з Америкою?
— Так, мій брат — американський кінорежисер. У вас цікава теорія, але причина не в тому. Америка є головним рупором медіасвіту. Як би ми не хотіли, Америка — наймедійніша країна світу. Їх контент впливає на весь світ. Карлос, як представник Америки, буде найгучнішою ілюстрацією для потенційних глядачів, яких ми, сподіваюся, знайдемо не лише в Україні, але й по всьому світу.
Фото: Нікіта Торжевський/Facebook